Z Petřína pěšky na Pražský hrad a tramvají k Vltavě


Po návštěvě rozhledny na Petříně, kam jsme předtím dojeli lanovkou, jsme dále pokračovali pěšky na Pražský hrad.

Kudy ke hradu z Petřína

Stačí vyjít z rozhledny a dát se doprava, ve zkratce řečeno. Hodně lidí zde chodilo místo papírové mapy s navigací v mobilu, já opět zmíním aplikaci Mapy.cz, která je opravdu super, funguje i bez online připojení na net a máte v ní všechna zajímavá místa a výlety nejen v Praze.

Davy lidí vás nenechají na pochybách, že jdete správně. Za necelou půlhodinku klidnou chůzí dojdete ke hradu, kde si můžete vyfotit hradní stráž (to udělal snad každý) a také si hlavní město zvěčnit z vyhlídky.

Pražský hrad - Praha
Pražský hrad
Vyhlídkové místo - Pražský hrad
Vyhlídkové místo u Pražského hradu

Co navštívit na Pražském hradě už jsem pár článků napsal, zmíním katedrálu Svatého Víta a také vyhlídku na jižní věži, která má skroo stejně schodů jak Petřínská rozhledna, ale ten výhled odtud nemá chybu.

Pokud nechcete jít pěšky k Vltavě, můžete stejně jako my pokračovat z Hradčanského náměstí ulicí Kanovnická a U Brusnice na zastávku tramvaje č.22, která jede pěknou trasou ulicí Chotkova a přes Klárov až k Vltavě a místu, kde jsme na lanovku nastupovali. Odtud lze pokračovat pěšky ke Karlovu mostu a dalším památkám v Praze.