Zadní synagoga v Třebíči

V Informačním a turistickém centru si kupujeme vstupenku na prohlídku s průvodcem do Zadní synagogy, Domu Seligmanna Bauera a muzea v podobě Košer řeznictví.


Třebíč synagoga vstupné (ceník)

Plné vstupné činí 100 Kč, snížené – 70 Kč, rodinné – 250 Kč a školní skupiny ZŠ – 20 Kč. Samotnou Zadní synagogu je možno navštívit i bez průvodce za 50 Kč nebo rodinné vstupné – 150 Kč.

Interiér je vyzdoben jedinečnou štukovou a malovanou výzdobou s použitím ornamentálních a rostlinných motivů a hebrejských liturgických textů. Jedná se především o biblické verše v hebrejštině a citáty z Talmudu. Zadní synagoga je uváděna jako nejstarší příklad dochované synagogální malířské výzdoby na Moravě. V současnosti synagoga slouží jako výstavní a koncertní sál, na ženské galerii je umístěna stálá expozice Pražského židovského muzea, model židovské čtvrti v měřítku 1 : 100 zachycuje stav k roku 1850. Za rudou oponou v přízemí dříve bývaly svitky tóry, vzadu je seznam třebíčských obětí holocaustu. V přízemí seděli muži, na galerii ženy, které přicházely po schodišti z domu Seligmanna Bauera.

Zadní synagoga Třebíč fotogalerie

Doporučujeme:

Napsat komentář