Zadní synagoga v Třebíči

V Informačním a turistickém centru si kupujeme vstupenku na prohlídku s průvodcem do Zadní synagogy, Domu Seligmanna Bauera a muzea v podobě Košer řeznictví.

Vstupné – ceník

Plné vstupné činí 100 Kč, snížené – 70 Kč, rodinné – 250 Kč a školní skupiny ZŠ – 20 Kč. Samotnou Zadní synagogu je možno navštívit i bez průvodce za 50 Kč nebo rodinné vstupné – 150 Kč.

Interiér je vyzdoben jedinečnou štukovou a malovanou výzdobou s použitím ornamentálních a rostlinných motivů a hebrejských liturgických textů. Jedná se především o biblické verše v hebrejštině a citáty z Talmudu. Zadní synagoga je uváděna jako nejstarší příklad dochované synagogální malířské výzdoby na Moravě. V současnosti synagoga slouží jako výstavní a koncertní sál, na ženské galerii je umístěna stálá expozice Pražského židovského muzea, model židovské čtvrti v měřítku 1 : 100 zachycuje stav k roku 1850. Za rudou oponou v přízemí dříve bývaly svitky tóry, vzadu je seznam třebíčských obětí holocaustu. V přízemí seděli muži, na galerii ženy, které přicházely po schodišti z domu Seligmanna Bauera.

Popis

Zadní synagoga v Třebíči - popis

Zadní část

Zadní část synagogy v Třebíči

Texty

Zadní synagoga v Třebíči - texty

Interiér

Zadní synagoga v Třebíči - interiér

Opona

Zadní synagoga v Třebíči - opona

Sedmiramenný svícen

Sedmiramenný svícen - Zadní synagoga Třebíč

Oběti

Zadní synagoga v Třebíči - oběti

Tóra

Zadní synagoga v Třebíči - tóra

Pomůcky

Zadní synagoga v Třebíči - pomůcky

Booking Třebíč

Ubytování v Třebíči

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  


Poslední aktualizace

Napsat komentář