Zajímavá místa na Maltě, která určitě musíte vidět


Malta je sice malý ostrov, ale je zde spousta vyžití, ať už cestujete jako zamilovaný pár nebo rodina s dětmi, každý si přijde na své.

Popey Village

Mezi hlavní turistickou senzaci patří Popey Village nebo jak se říká Pepkova vesnice. Všichni dobře známe kreslenou postavičku Pepka námořníka. Silák a milovník špenátu. Tato postava byla také zfilmovaná a to v roce 1980 a právě filmové prostředí bylo v zátoce Anchor Bay u městečka Mellieha na Maltě. Zde je to zachováno a neustále opravováno pro návštěvníky. Vesničku si zamilují jak děti tak dospělí. Můžete se procházet vesnicí kde naleznete opravdu vše od domů, obchodů, občerstvení, kin, hřiště na minigolf, tak i dominantou je, že vesnička má svůj vlastní hřbitov. V horkých dnech můžete smočit nohy v moři na přilehlém molu, kde jsou vodní atrakce.

Paradise bay

Pokud hledáte písčitou pláž, která však bude dál od centra a nebude zde tolik rušno doporučuji navštívit pláž Paradise bay, která spadá pod stejnojmenný hotel, ale je však otevřená i pro veřejnost a vstup na pláž je zcela zdarma. Zátoka kde se pláž nachází vás ohromí překrásnou čistou vodou a korálovými útesy pro milovníky potápění. Šnorchlování je zde výborné, ale musíte mít své vybavení.

Comino

Jako milovník krásné přírody a šnorchlování nesmíte vynechat při své výpravě po Maltě nejmenší ostrov Comino, který patří jako část Malty. Na tomto malém ostrově je neznámější koupání v zálivu Blue Lagoon (Modrá Laguna). Je to nádherné místo s tyrkysově průzračnou vodou každý rok toto místo navštíví tisíce turistů. V Blue Lagoon jsou rovnou dvě pláže především kamenité ale v moři je krásný heboučký bílý písek a spousta skalnatých útvarů pro milovníky šnorchlování. Jsou zde i malé občerstvení, ale v turistickém období se musí počítat s fronty jelikož toto místo je velmi navštěvované.

Ubytování na Maltě

Fotogalerie

Doporučujeme:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář