Zajímavá místa v Chorvatsku, která stojí za to navštívit

Chorvatsko se přes léto stává oblíbenou destinací Čechů, ale mnoho z nich neví, kam se podívat, aby viděli to pravé chorvatské. Samozřejmostí je nějaké pěkné místečko na pobřeží, kde si můžete užívat moře a slunce, ale co takhle podívat se i do vnitrozemí?


chorvatsko-zahrebZáhřeb – chorvatská Praha

Samozřejmě, jedním z míst, kam by se měl každý, kdo už několikrát v Chorvatsku byl a nejel se sem jen jednou za život položit na pláž, by měl navštívit hlavní město – Záhřeb. Vždyť snad každý cizinec, který přijede do České republiky, zamíří do Prahy, aby nasál typickou atmosféru Čech, pochytil něco z kulturního dění a navštívil nějakou tradiční hospůdku. A přesně to může udělat každý Čech v Záhřebu, aniž by něčeho litoval. Středem pozornosti v chorvatském hlavním městě se může stát záhřebská katedrála ve čtvrti Kaptol, náměstí Trg Bana Josip Jelačica nebo Strossmayerova promenáda v nejstarší záhřebské čtvrti Gornji Grad a spousta dalších míst. Stačí zalistovat průvodcem a najít si přesně to, co vás zaujme.

TIP: Ubytování rezervujte na oblíbeném webu Booking.com.

Plitvická jezera – národní park, který přežil i srbskou okupacichorvatsko-jezera

Národní park Plitvická jezera obdivuje veřejnost už od konce 70. let 20. století, a to dodnes, i přes škody, které zde vznikly v neblahých dobách srbské okupace v 90. letech. Park je tvořen 16 jezery, obdivuhodnými bystřinami a dech beroucími vodopády. Můžete zde strávit celý den procházkami, nebo využít možnosti svézt se vláčkem či člunem. Jediné, na co si nechte zajít chuť, je koupání – to je v Plitvických jezerech, která jsou součástí dědictví UNESCO, zakázáno. Národní park najdete asi 100 km jižně od Záhřebu směrem na Split.

chorvatsko-hvarHvar – jeden mnoha ostrovů

K Chorvatsku prý patří více než 1000 ostrovů. Jedním z těch nejznámějších a zároveň nejhezčích a nejvyhledávanějších patří Hvar. Říká se o něm také, že je nejslunnějším chorvatským ostrovem – možná právě proto se také oblibě těší. Kromě moře a slunce si zde můžete užívat atmosféru malých městeček, jako je například Stari Grad, a přístavů.

rezervujte ubytování

Vypravte se na své dovolené do Chorvatska nejen k moři. Nenechte si ujít krásu měst, typické kultury a architektury i přírodní úkazy, které jinde na světě nenajdete. Užijte si Chorvatsko se vším všudy!

Související: