Zámecká zahrada Teplice. Vydejte se na romantický výlet


Máte rádi procházky přírodou a lázeňské kolonády? Nemusíte kvůli tomu jezdit do dvou míst, stačí si zajet do Teplic a to konkrétně do Zámecké zahrady. Jedná se o park uprostřed města, který pokrývá 22 hektarů a je velmi oblíbeným místem lázeňských hostů. Jsou zde příjemná místa pro pikniky a procházky. A co všechno v Zámecké zahradě najdete?

Zámecká zahrada v Teplicích

Ihned na kraji celé zahrady se nachází zahradní dům, který je oblíbeným místem pro svatby. Je zde vnitřní i vnější obřadní altán a jeho okolí vytváří velmi romantické místo pro tak slavnou událost jako je svatba.

Zámecká zahrada Teplice 1

Od Zahradního domu se můžete vydat dál po asfaltových cestách, z nichž jsou některé vyznačený jako turistické trasy Klubu českých turistů. Cesty jsou lemovány zajímavými staletými stromy a rozlehlými trávníky vyzývajícími k odpočinku na dece. V zahradě najdete také dva rybníky, velký a malý. Jejich obvod je lemován několika cestami a altánky. V tom větším z nich je obrovská fontána, ke které se můžete projet na romantickým pramicích.

Zámecká zahrada Teplice 2

V jeho blízkosti se nachází také státem chráněná památka Labutí dům, který byl dříve využíván jako přístaviště loděk.

Zámecká zahrada Teplice 5

Mini zoo

Zámecká zahrada je vlastně také menší zoo. Volně zde žije několik veverek a několik druhů ptactva. Nejoblíbenější jsou ale opice makak, které mají výběh přímo u dětského hřiště s občerstvením. Za tu dobu co tu jsou se staly nejoblíbenější atrakcí v zahradě a to především mezi dětmi a cizinci.

Sport

Máte rádi sport? V tom případě je Zámecká zahrada tím pravým místem pro Vás. Asfaltové cesty přímo vybízejí k jízdě na in-line bruslích a naopak příjemné prostředí celé zahrady láká k rannímu běhu.

Zámecká zahrada Teplice 3

Zámecká zahrada Teplice 4

Na druhém konci zahrady se nachází Teplický zámek, ve kterém je muzeum, kde můžete navštívit nejrůznější zajímavé výstavy. Pokud se chcete dále vydat do Teplic, doporučujeme lázeňskou kolonádu, v jejíž blízkosti je další park, který je již typicky městský. Jeho výhodou (pro někoho) je, že ihned vedle najdete velké obchodní centrum.

Mapa

Město Teplice a další místa, která stojí za to navštívit