Zámecký hotel Hrubá Skála – místo, kde můžete vstoupit do pohádky


Rádi byste stanuli na dlažebních kostkách nádvoří, kde se odrážely jiskry od kopyt koně statečného prince Bajaji? Láká vás pohlédnout z okna, odkud kdysi vyhlížela svého zachránce krásná princezna v podání Magdy Vašáryové? Pak si zámecký hotel Hrubá Skála nemůžete nechat ujít.

Příroda i památky

Hrubá Skála je jedna z dominant Českého ráje a jako taková, je častým cílem turistů, kteří putují hruboskalským skalním městem. Hrubé skály jsou vyhledávaným místem pro svou polohu v centru Českého ráje a dech beroucí přírodní scenérie pískovcových skal.

Začátek a konec vstupu do Hrubých skal, pak stráží hrad Valdštejn a zámecký hotel Hrubá Skála. Pro svou neopakovatelnou krásu je hruboskalsko vyhledáváno také mnoha filmařskými štáby. Natáčela se zde již zmiňovaná pohádka „Princ Bajaja“ a na skok od zámku Hrubé Skály také nestárnoucí film Marie Poledňákové – „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Natáčí zde také zahraniční produkce. Vrcholy pískovcových skal se staly nedávno domovem druidů v Britském seriálovém hitu „Britannia“.

Romantika i wellness

Lákadlem pro návštěvníky je nejen romantické kouzlo zámeckého hotelu, ale také wellness centrum. Můžete relaxovat v parní sauně i infrasauně, dopřát si masáž a koupel ve vířivce. Zvláště v zimě je neopakovatelný pohled na zasněžené vrcholky skalního města z kamenného ochozu nad hlubokým srázem, který je součástí saunovacího centra.

Ubytování a stravování

Zámecký hotel Hrubá Skála prošel v nedávné době rekonstrukcí pokojů, které poskytují standardní nebo velmi komfortní ubytování. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, televizi, minibar a wi-fi připojení. Sympatická je možnost ubytovat se i se svým psím miláčkem. Součástí pobytového balíčku je polopenze.

Rezervujte ubytování

Velmi bohaté jsou zde snídaně formou švédských stolů. Večeře pak nabízí výběr ze tří jídel a nemusí vždy splnit představu náročného hosta.

Služby a hotelový personál

Jestliže bychom přirovnali pobyt na Hrubé Skále k pohádce, tak i bytosti, které se tu pohybují v rolích pokojských, masérů, číšníků a recepčních, bychom mohli považovat téměř za pohádkové postavy. Laskavostí, vstřícností a úsměvy se tu opravdu nešetří.

Pobyt v zámeckém hotelu Hrubá Skála lze jednoznačně doporučit.  Budete se tam cítit dobře – prostě jako v pohádce.

Fotogalerie