Zámecký park Benátky nad Jizerou

Nedaleko Mladé Boleslavi a co by kamenem dohodil od Prahy, se nachází menší městečko Benátky nad Jizerou. Jako snad každé české město, tak i to benátecké se může pyšnit zámkem a zároveň přilehlým zámeckým parkem. Tato oáza klidu o rozměru skoro 10 ha obklopuje celý zámek a také díky revitalizaci je velmi často vyhledávána turisty.


Zámecký park Benátky nad Jizerou

Zámecký park na jižním svahu obklopují vinice a tím dodávají na kráse zámeckému výhledu, kde máte širé okolí společně s řekou Jizerou, jako na dlani. Upravený trávník lemují pohodlné a neprašné cestičky, které vás zavedou do všech koutů parku. Okrasné stromy a dřeviny pomáhají i ve slunečných dnech najít alespoň trochu stínu a díky tomu je zahrada hojně využívána k piknikům a odpočinku návštěvníků. Však, kdopak by neměl rád válení se uprostřed přírody na zámeckém návrší?

Zámecký park - Benátky nad Jizerou
Zámecký park – Benátky nad Jizerou

Zahrada je velmi vhodná pro zamilované páry a především pro rodiče s dětmi. Kočárkem projedete úplně všude a větší caparti si zajisté oblíbí dvě kašny, které park vlastní. Pro ně je zároveň připraveno před zámeckým dvorem na každém stromě překvapení. Znaveni rodiče si mohou odpočinou na lavičkách, které jsou posázené opravdu všude. Z toho praktického hlediska můžu konstatovat, že toalety, i když za mírný poplatek, jsou samozřejmostí. Samotný zámek je velmi často vyhledáván svatebčany z různých koutů republiky a proto není žádná výjimka, když v zahradě potkáte nevěstu v bílém.

Navštivte: Obecní koupaliště Strašnov

Zámek zároveň slouží, jako městský úřad města Benátky nad Jizerou a naleznete v něm i expozice muzea města Mladá Boleslav. Na nádvoří zámku vlastní pan Jiří Fiala malé, ale o to krásnější muzeum hraček, které doporučuji navštívit opravdu všem. Pokud tedy hledáte místo kde strávíte příjemné odpoledne, naberete energii a odpočinete si od běžného shonu života a přitom nemusíte sahat skoro vůbec do peněženky, zámecká zahrada v Benátkách nad Jizerou je to pravé ořechové.

Související:

Za sladkou chutí do muzea Dobrovice

Napsat komentář