Zámecký park Čechy pod Kosířem

Žijete na Hané a rádi byste si užili procházku v krásném a romantickém okolí? Potom vám můžeme nabídnout klidné prostředí zámeckého parku v Čechách pod Kosířem. Přestože zámek není vždy dostupný, jeho parkem se můžete projít téměř kdykoliv.


Na jeho velikém prostranství můžete vidět dva rybníky propojené dubovou alejí, Mánesův pavilon, vyhlídkovou věž (rozhlednu) a menší hřbitůvek z roku 1921. Park Čechy pod Kosířem vám má tedy opravdu co nabídnout.

Zámek Čechy pod Kosířem má výjimečné prostředí

A proč vyrazit právě do tohoto zámeckého parku? Jeho výjimečnost spočívá právě v jeho rozloze a architektuře. Bývá také často označován jako jeden z nejromantičtějších parků v Čechách. Může nabídnout nespočet pomníků, staveb a pohledů na krásné rybníky, ke kterým se dá, díky různým plošinám a stavidlům, dojít velmi blízko. Je zde klid a velikost parku umožňuje nerušenou procházku.

Zámecký park Čechy pod Kosířem

Navíc je na park pěkný pohled v každém ročním období, a pokud se budete potřebovat v zimě zahřát, bývá zde k dispozici zámecká kavárna. Místo je tedy ideální destinací jak pro rodiny, tak pro jednotlivce. Mimo to si můžete projít okolí této krásné obce.

Kudy do parku v Čechách pod Kosířem?

Samotnou obec můžeme najít v okrese Prostějov na Olomoucku. Pokud jste přímo ze srdce Hané, tedy z Olomouce, cesta vám bude trvat menší půlhodinku. Dá se zde dobře dojet i veřejnou dopravou.

Parkování

Pokud ale preferujete auto, dáme vám pár tipů, kde zaparkovat. V obci se nachází veřejné placené parkoviště, odkud do parku můžete dojít pěšky. Možností je také využít volného místa poblíž v ulicích nebo u silnice. Ne vždy se to ale vyplatí, a proto doporučujeme vyrazit na výlet o něco dřív a zajet na vyhrazené parkoviště. Kolem zámku je totiž spousta zákazů. Pokud se v obci nekoná větší kulturní akce, nebývá problém na parkovišti najít místo.

Čechy pod Kosířem mají co nabídnout a věříme, že vás zámecký park potěší tak, jako místní obyvatele Hané a že se sem budete rádi vracet.

Web: www.zamekcechy.cz

Související články: