Zámecký resort Sobotín


Krásné zámecké zahrady, americký trávník, kamenné fontány, malebné jezírko. Zní to lákavě? Řeč je o zámeckém resortu v Sobotíně. Město se nachází asi 10 km od Šumperka.

Tento krásný zámecký resort rozhodně cestou nepřehlédnete – je vidět přímo z hlavního tahu z Ostravy do Šumperka. Celý prostor se rozkládá na ploše 15,5 ha a nachází se na něm hned několik zajímavých budov.

Čím je tento resort tak zajímavý?

Nachází se přímo v jádru Jeseníků, proto nabízí krásnou přírodu hned za rohem. Kromě pohádkových zahrad nabízí tento resort i jiné služby.

Nejedná se o obyčejnou zámeckou oblast, jelikož jsou dnes všechny prostory jsou přeměněny v luxusní hotely. Jsou proto využívány pro návštěvníky a klienty celkem 3 hlavních hotelů. Jde o hotel Klein (pojmenovaný po panující rodině v těchto zámcích), Sidonie a hotel Josef.

Zámecký resort Sobotín

Právě díky tomu, že jde o hotelový komplex, je celý areál velmi udržovaný a čistý. To však neznamená, že se zde jako pouhý návštěvník nedostanete. Areál bývá otevřený celoročně a je plně průchozí. Při příchodu z hlavní cesty vás ohromí zajímavá kamenná fontána a most přes říčku, přes kterou spatříte jednu z hlavních budov – zámecký hotel Klein.

Hotely

Pokud chcete jen tak zrelaxovat a odpočinout si, můžete si objednat apartmá v jednom ze zámeckých hotelů. Uvnitř se nachází Welness & Spa, kde můžete příjemně zrelaxovat, víceúčelová hala, krytý i otevřený bazén a pro milovníky piva i zámecký pivovar Albert s moderní pivnicí.

Natáčela se zde i pohádka

Důkazem toho, že jde vážně o zajímavé místo je fakt, že se zde natáčela pohádka „Princezna zakletá v čase“, která vyšla do kin v roce 2020. Můžete se dokonce houpat na stejné houpačce jako hlavní hrdina této pohádky.

Pokud plánujete výlet do města Jeseník, nebo pojedete někdy jen tak kolem, určitě neváhejte a zastavte se právě v tomto malém městečku. Tato podívaná rozhodně stojí za to.

Související: