Zámek Blatná má i pěkný park

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Dalším zajímavým místem je zajisté vodní hrad Blatná, který určitě potěší i Vaše nejmenší. Vodní zámek se rozprostírá nedaleko Strakonic a patří mezi nejzachovalejší panské sídlo v České republice.


První zmínku o zámku můžeme zaznamenat již v roce 1235, což je pěknou řádku let. Toto místo se dá považovat za ráj pro filmaře. Natáčely se zde dvě velice známé pohádkyŠíleně smutná princezna či Bílá paní.

Zámek Blatná

Je otevřený od dubna do října. Během prohlídky můžete navštívit orientální, barokní a empírový nebo lovecký salon. Dominantou je jednak Bílá věž, která se odráží ve vodní hladině, ale ještě více populární je anglický zámek, který se do současné podoby dostal v 1. polovině 19. století. A nabízí i noční prohlídky.

Park Blatná

Zámecký anglický park byl navštěvován již za dob vlády Ferdinanda Hildpranta, avšak nebyl v takovéto podobě, jako ho známe dnes. Park o rozloze 42 hektarů skýtá mnoho cestiček, alejí, potůčků, můstků a cizokrajných dřevin. Naleznete zde krásně místo pro odpočinek na lavičkách či příjemnou procházku přírodou.

Chovají se zde daňci skvrnití, kteří zde pobíhají volně a jsou krotcí, tudíž jim můžete donést i něco na zub. Pochutnají si na kaštanech, ovoci, zelenině nebo suchého pečiva.

Pokud nebude mít pro ně nic k snědku, nejspíše za Vámi až tak blízko nedorazí, ale pozor, mají opravdu mlsné jazýčky.

Anglický park je otevřený a přístupný celoročně.

V zimním období ho můžeme navštívit od 6:00 – 18:00 hodin a v letních měsících od 6:00 do 20:00 hodin.

Před vstupem do parku je nutné zaplatit drobný poplatek – 25 Kč na osobu v automatu před zámkem nebo na pokladně. Cena permanentky činí 400 Kč a pro obyvatele Blatné 250 Kč.

Web: www.zamek-blatna.cz

Pokud stále nevíte, kam vyrazíte se svými dětmi, zámek a hlavně anglický park s volně pobíhajícími zvířaty je ta správná volba!

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Doporučujeme:

Napsat komentář