Zámek Hluboká nad Vltavou


Státní zámek Hluboká nad Vltavou, jehož kouzlo láká nejen mnoho turistů, ale i filmařů, Vás okouzlí. Princezna Krasomila, Pan Tau nebo záchrana Šípkové Růženky z pohádky Tři bratři, to vše jsou příběhy, jenž se zde odehrály.

Nejromantičtější zámek s velmi bohatou historií, se nachází v Jižních Čechách, nad řekou Vltavou. Jen pár kilometrů od Českých Budějovic. Procházka po krásném a vtipně zdobeném městě, Vás zavede na kopec, kde se tento zámek rozkládá.

Překonat kopec můžete procházkou, nebo svést se vláčkem, to jistě ocení děti.

Anglický park Vás dovede k zámku po pravé straně, Alšově jihočeské galerii po levé straně a parkovišti.

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou zámek

Nabízejí zde mnoho prohlídkových okruhů. Navštívit lze zámeckou knihovnu, obsahující 12 000 výtisků knih. Kuchyni tehdejší doby a nebo Ranní salón s nejcennějším nábytkem. Určitě je z čeho vybírat.

Nádherný pohled na město Hluboká nad Vltavou a celý komplex zámku, se Vám naskytne po překonání 245 schodů vyhlídkové věže, která je vyšší než Černá věž z nedalekých Českých Budějovic. Je to nezapomenutelný pohled.

Pro milovníky kaplí, je zde ke shlédnutí Novogotické kaple, ve které je uložena Netolická archa z 15. století a nádherně zdobený interiér.

Mezi zámkem a galerií se nachází prosklená budova. Zde si přijdou na své sběratelé suvenýrů, vybírat můžete od pohledů po hrníčky s motivem zámku. Touto budovou lze projít na menší úsek zahrady, přes kterou zamíříte k romantickému a útulnému občerstvení s hracím koutkem pro děti.

Zámek Hluboká nad Vltavou 2

Alšova jihočeská galerie

Nachází se v prostorách bývalé jízdárny. Je tedy velmi rozlehlá a nacházejí se zde různé exponáty, jako například časově omezená sbírka Alfonse Muchy.

Ubytování

Ubytování v hotelu s historickým nábytkem a replikami obrazů, přímo v parku zámku či rytířské souboje to vše dokončí celou atmosféru Vaší návštěvy. Jistě se sem budete rádi vracet.

Ubytování v Hluboké nad Vltavou

Web: www.zamek-hluboka.eu – zde zjistíte, jaká je aktuální otevírací doba, vstupné atd.

Kam dál na výlet v okolí

Napsat komentář