Zámek Horní Libchava


Na kraji obce Horní Libchava (4km od České Lípy) se nachází stejnojmenný renesanční zámek ze 16. století, který postavil Jindřich z Vartenberka. Od roku 1653 do roku 1925 zde sídlili Maltézští rytíři a poté nejdříve německá, následovně československá armáda. Nyní je v soukromých rukou cestovatele Oldřicha Kiliána, který procestoval přes 120 zemí celého světa.

Zámek Horní Libchava

Zámek Horní Libchava

Zámek zakoupil Oldřich Kilián v zuboženém stavu, bez inventáře a s potřebou mnoha oprav. Aby interiéry zámku byly pro veřejnost zajímavé, vybavil je etnografickými předměty a nábytkem, který dovezl ze svých cest.

TIP: Hotel Morris Nový Bor

Vedle zámku se nacházela stará vojenská garáž, která je v současnosti přestavěna na kulturní sál Ogoh, kde se odehrávají představení za nepříznivého počasí. V zámeckém areálu se také nachází amfiteátr pro letní představení.

Princeznino pohádkové divadlo

Zámek v Horní Libchavě také poskytl stálou scénu Princezninu pohádkovému divadlu, které zde během sezony (od března do listopadu) pořádá pohádkové akce pro děti. Všechny pohádky jsou autorské, proto je zaručeno, že pro děti budou nové a neokoukané.

Zámek Horní Libchava 2

Setkat se zde můžete s princeznou Zdeničkou, panem králem, rytíři i dvorními dámami, ale občas také s drakem nebo bubákem.

Na zámku pořádáme také výlety pro MŠ a ZŠ a po domluvě jsou možné i turistické prohlídky.

Web: www.pohadkovy-zamek.cz

Kam na výlet v okolí:

Napsat komentář