Zámek Hradec nad Moravicí

Hradec nad Moravicí je půvabné městečko nedaleko Opavy. Známé je především zámkem, ale nejen ten je důvodem, proč byste ho měli zahrnout do svých výletních plánů. Pojďte si přečíst, na co všechno se můžete v tomto městě těšit.


Nejedná se o nijak obyčejný zámek. Komplex totiž tvoří rovnou dva zámky ze dvou různých období. Starší částí je Bílý zámek, vystavěný v klasicistním stylu. Návštěvníkům jsou v doprovodu průvodce přístupné reprezentační a soukromé salony a hostinské apartmá. Z výkladu se dozvíte mnoho zajímavých informací o zámku i jeho okolí.

Novější červený zámek je vystavěn v novogotickém stylu, sloužil především k hospodářským účelům. Přístupná je zde hodinová věž a konírny. Návštěvníci si je prohlížejí sami bez průvodce.

Červený zámek - Hradec nad Moravicí

Vstupné do zámku se liší dle zvoleného okruhu. V Bílém zámku platí dospělí 120-220 Kč, za vstup do Hodinové věže v Červeném zámku pak 60 Kč.

Zámecký areál

Zámecký areál zahrnuje poměrně velké území vhodné k romantickým procházkám. V době turistické sezony je vstup zpoplatněn (30 Kč za osobu), mimo sezonu je park volně přístupný.

TIP: Na kole z Podhradí Anniným údolím k zámku Hradec n.Moravicí

V areálu můžete kromě zámku navštívit Bílou věž, v jejímž sklepení je ke shlédnutí výstava určená (nejen) dětem. Na vstup do věže si připravte 60 Kč.

Bílý zámek - Hradec nad Moravicí

Web: www.zamek-hradec.cz

Kam ve městě

Až dostanete hlad, lze si dát oběd v restauraci přímo na zámku, nebo se vypravit do města. Když už tam budete, určitě si prohlédněte kostel sv. Petra a Pavla a zbytky opevnění, které připomíná dávné slezské války.

Chcete výhled?

Toužíte po pořádném rozhledu do okolí? V městské části Jakubčovice se nachází rozhledna Šance. Jejím autorem je architekt Miroslav Slíva. Rozhledna je 15,5 m vysoká a nabízí výhled na Opavsko, Beskydy i Jeseníky. Abyste rozhlednu snadno našli, hlídejte si žlutou značu z centra města, brzy vás tam dovede.

Ubytování v okolí

Kam dál:

Vyhlídka ve Vršovicích u Opavy

Napsat komentář