Zámek Hrádek u Nechanic


Kousek Anglie u Nechanic. Pod tímto zajímavým názvem se skrývá jen a pouze malebný novogotický zámek Hrádek u Nechanic.

Historie zámku Hrádek u Nechanic

V letech 1839 – 1857 byl zámek vystavěn jako letní a reprezentační sídlo rodu Harrachů. Předlohou byl anglický projekt Edwarda Bucktona Lamba ve stylu tudorské gotiky. Stavební práce vedl mladý rakouský architekt Karl Fischer, který plány upravil a navrhl i výzdobu zámeckých interiérů. Na zámek se svezlo velmi starožitností z Rakouska a Itálie.

Souběžně se zámkem byl upraven i okolní les, založena obora a bažantnice.

Co zámek Hrádek u Nechanic nabízí

Zámek nabízí 5 různých prohlídkových okruhů. Od hodinové věže přes soukromé, reprezentační a hostinské pokoje až po sklepení. Celoročně se zde nabízí nějaký okruh.

Za prohlédnutí také stojí okolí zámku. Zámecká zahrada překypuje nádherou.

Každoročně se tu zde také pořádá velikonoční a vánoční expozice. Čas od času si zde můžete poslechnou i koncert či zhlédnou divadlo.

Zda-li chcete zámek navštívit s dětmi či rovnou se školou, nabízí zámek pracovní listy pro děti, které budou vyplňovat při výkladu. Ale pouze při tématických výstavách.

Zámek Hrádek u Nechanic
Zámek Hrádek u Nechanic
  • Jestli si chcete něco odvézt domů na památku, navštivte obchůdek s krásnými ručně dělanými suvenýry. Pokud si mezi kulturou chcete dát přestávku, kavárna na nádvoří je pro Vás to pravé! Najdete zde veliký výběr kávy, čajů a zákusků.
  • Jste spíše aktivnější? Pak Vás jistě uchvátí golfové hřiště s 9-ti jamkami! Kromě hřiště je zde i tréninkové centrum, které slouží jak pro začínající golfisty, tak i veřejnosti.
  • Hledáte krásné místo na svatbu? I svatba je zde možná. Stačí si zarezervovat termín a nádvoří se zahradou jsou Vaše.

V okolí zámku se rozprostírá les. najdete tu 2 krásné nedaleké vyhlídky, odkud uvidíte až na Sněžku.

Pokud se někdy ocitnete poblíž, ať už na dovolené nebo na výletě, určitě tuto památku nevynechejte. Zalíbí se Vám.

Web: www.zamek-hradekunechanic.cz