Zámek Jezeří si nejlépe prohlédnete z vyhlídky


Státní zámek Jezeří u Horního Jiřetína vydá na samostatnou návštěvu, proto dnes popíšu pouze trasu, kudy se dostat na vyhlídku u tohoto zámku, což může být pro někoho také samostatný výlet.

Parkování

Kde zaparkovat u zámku Jezeří je jednoduché, je zde hlavní parkoviště dole pod zámkem a je zdarma.

Kdyby zde náhodou nebylo místo, pak lze popojet až k příjezdové cestě k zámku a kdo je velký lenoch, dojede až skoro k vyhlídce, kde ale několik set metrů musíte pěšky, neboť zde je závora.

Kudy k vyhlídce

Já zaparkoval auto na dolním parkovišti a vydal se k vyhlídce. Je to cca kilometr stále po silnici do kopce, projdete kolem odbočky k zámku a půjdete stále nahoru. Na menším lesním rozcestí se dejte doprava, dojdete k závoře a odtud pokračujte stále ještě asi 300 metrů do cíle.

Vyhlídka na státní zámek Jezeří

První, co vás zaujme, je židle, která čeká na ty z vás, kdo budete unaveni z tůry :)

Já si nesedl, protože jsem chtěl nafotit a natočit pár záběrů, než dorazí skupina turistů, kteří mi pár metrů „dýchali na záda“. Ale byli pomalí :)

Video

Záběr z tohoto místa jste mohli vidět v několika českých filmech i seriálech, je to opravdu parádní vyhlídkové místo nejen na zámek, ale i na, bohužel, těžbou uhlí zdevastovanou krajinu.

TIP: Navštivte vyhlídky a rozhledny v ČR.

Budete se divit, kolik metrů do hloubky zde je v okolí „vyhrabáno“  a opravdu by mě zajímalo, jak dlouho se zdejší příroda bude dostávat do původního stavu, pokud se zde těžba někdy zastaví.

Fotogalerie

Mapa

Web: www.zamek-jezeri.cz

Kam dál v okolí

Rozhodně zdejší zámek navštivte, je zde zajímavý pohádkový okruh pro děti a v zahradě uvidíte i pávy.

Já přijel od rozhledny Jeřabina u Litvínova. Pokračovat lze o kus dál na Boží Dar, kde je pěkný turistický okruh pro děti Ježíškova cesta. A také se cestou stavte u rozhledny na Klínovci, což je známé místo a v nedaleké restauraci se dobře najíte.

Pokračovat lze i na druhou stranu na rozhlednu Milešovku a také nedaleký hrad Kostomlaty.

Zde vybírejte další tipy na výlety v Krušných horách.