Zámek Lednice a jeho zahrady

V okolí Pálavy je mnoho zajímavostí k vidění a zámek Lednice, včetně nádherného parku a Minaretu rozhodně stojí také za návštěvu. Doporučuji sem vyrazit ráno, protože abyste stihli všechny zajímavosti, vám zabere téměř celý den.


Zámek Lednice

Parkování

Zaparkovat lze buď na velkém parkovišti naproti vchodu do lednického zámku za 50kč/den, nebo popojet kolem tohoto parkoviště vpravo, kde je volnější parking za 40kč/den a najdete zde expozici Sochy z písku a kousek odtud vystoupení skupiny Seiferos předvádějící ukázku dravců.

Lednicko – Valtický areál na Jižní Moravě musí vidět každý

Od parkoviště popojdete pouze přes hlavní silnici a jste v areálu zámku Lednice.

Zámek Lednice a jeho zahrady 1

Zdejší zahrady jsou opravdu nádherné.

Zámek Lednice a jeho zahrady 1

Ačkoliv mám léto rád a vysoké teploty mi problém nedělají, v den, kdy jsme zde byli, teploměr ukazoval 35C ve stínu a tak to na velké procházky s rodinou moc nebylo. Prošli jsme tedy zdejší zahradou až k parní vodárně a já sám vyrazil vyfotit Minaret, další zajímavost, kterou byste si neměli nechat ujít.

K Minaretu můžete dojet buď lodičkou nebo v kočáře.

Sice je psáno u info cedule, že od vodní vodárny a přístaviště lodí, které vás tam také dovezou, to je pěšky cca 1,5km, ale protože mi cesta rychlou chůzí tam a zpět trvala asi 50 minut, jsou to minimálně 4km celkem.

Minaret v Lednici

Ale určitě návštěva stojí za to, vyfotit si zámek Lednice z této dálky se vyplatí.

Ubytování nedaleko Lednice doporučuji v krásném městečku Mikulov a neméně malebných Valticích.

Jednu poznámku si neodpustím, jako už mě neudivuje, že „pražáci“ nerespektují cedule zákaz vjezdu nebo zákaz parkování, např. u Vinařství u Kapličky, kde jsme byli na rozhledně Dalibor nebo při návštěvě hory Říp, tak zde je v celém areálu zákaz jízdy na kole a samozřejmě se našli tací, kteří těch několik cedulí asi neviděli.

Dětem jsem slíbil návštívit Aquarium Malawi, které zde mělo být v jedné části zámku.

Bohužel jak mi bylo sděleno od slečny prodávající lístky, bylo zrušeno, takže celkem zklamání.

Ale děti dlouho smutné nebyly, protože jak výstava soch z písku, tak hlavně vystoupení dravých ptáků, které zde provozuje skupina Seifferos, bylo jedno z nejlepších, naučných, vtipných představení, které jsme s dětmi měli možnost vidět.

Nemáte-li jasný plán, kam na dovolené na Pálavě vyrazit, zámecký areál Lednice vás určitě nezklame.

Ubytování v Lednici a okolí

Související:

Napsat komentář