Zámek Libochovice – významná kulturní památka


Zámek Libochovice patří k významným kulturním památkám v České republice. Nachází se v severozápadní části země, v blízkosti města Litoměřice. V minulosti sloužil jako sídlo místních šlechtických rodů a dnes je otevřen pro veřejnost.

Zámek Libochovice

Byl postaven v 16. století a v průběhu let prošel několika úpravami. Jeho nejvýraznější stavební úpravy proběhly v 19. století, kdy zámek získal současnou podobu. Libochovický zámek je příkladem nádherného barokního stylu s výraznými prvky secese. Dnes zámek slouží jako muzeum a představuje důležitou kulturní atrakci pro návštěvníky.

Zámek Libochovice

Prohlídka zámku nabízí návštěvníkům možnost shlédnout interiéry, které zachycují život v 19. století. V zámeckých pokojích se nacházejí mnohé krásné umělecké sbírky, které ukazují bohatství a kulturu místních šlechtických rodů. Zámek je také obklopen krásným parkem s jezírkem a fontánami, který nabízí ideální místo k odpočinku a relaxaci.

Zámecký park fotogalerie

Zámek Libochovice zahrady 3

Zámek Libochovice zahrady 1 Zámek Libochovice zahrady 2

Páv u zámku Libochovice

Celkově lze říci, že návštěva zámku Libochovice je skvělým zážitkem pro každého milovníka historie a umění. Zámek představuje důležitou kulturní památku, která nabízí pohled do života místních šlechtických rodů v minulosti. Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, pak je zámek tou správnou volbou.

Okolí libochovického zámku

Parkování u zámku

Natočil jsem video, jak se sem dostat autem od Oblíku, kde jsme byli předtím.

Jak vidíte na fotce, zdejší zdarma dostupné parkoviště nabízí cca 15 míst. Odtud to je už jen pár metrů k zámku.

Parkoviště u zámku Libochovice

Kromě prohlídky zámku můžete v okolí najít řadu dalších aktivit, které stojí za to navštívit. Mezi nejvýznamnější patří návštěva nedalekého města Litoměřice, které se pyšní řadou historických památek a krásnou architekturou. V této oblasti najdete také řadu turistických tras, které vám umožní objevovat krásy české krajiny.

Ubytování v okolí