Zámek Libochovice – významná kulturní památka


Zámek Libochovice patří k významným kulturním památkám v České republice. Nachází se v severozápadní části země, v blízkosti města Litoměřice. V minulosti sloužil jako sídlo místních šlechtických rodů a dnes je otevřen pro veřejnost.

Zámek Libochovice

Byl postaven v 16. století a v průběhu let prošel několika úpravami. Jeho nejvýraznější stavební úpravy proběhly v 19. století, kdy zámek získal současnou podobu. Libochovický zámek je příkladem nádherného barokního stylu s výraznými prvky secese. Dnes zámek slouží jako muzeum a představuje důležitou kulturní atrakci pro návštěvníky.

Zámek Libochovice

Prohlídka zámku nabízí návštěvníkům možnost shlédnout interiéry, které zachycují život v 19. století. V zámeckých pokojích se nacházejí mnohé krásné umělecké sbírky, které ukazují bohatství a kulturu místních šlechtických rodů. Zámek je také obklopen krásným parkem s jezírkem a fontánami, který nabízí ideální místo k odpočinku a relaxaci.

Zámecký park Libochovice fotogalerie

Zámek Libochovice zahrady 3

Zámek Libochovice zahrady 1 Zámek Libochovice zahrady 2

Páv u zámku Libochovice

Celkově lze říci, že návštěva zámku Libochovice je skvělým zážitkem pro každého milovníka historie a umění. Zámek představuje důležitou kulturní památku, která nabízí pohled do života místních šlechtických rodů v minulosti. Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, pak je zámek tou správnou volbou.

Okolí libochovického zámku

Parkování u zámku

Jak vidíte na fotce, zdejší zdarma dostupné parkoviště nabízí cca 15 míst. Odtud to je už jen pár metrů k zámku.

Parkoviště u zámku Libochovice

Kromě prohlídky zámku můžete v okolí najít řadu dalších aktivit, které stojí za to navštívit. Mezi nejvýznamnější patří návštěva nedalekého města Litoměřice, které se pyšní řadou historických památek a krásnou architekturou. V této oblasti najdete také řadu turistických tras, které vám umožní objevovat krásy české krajiny.

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet:

Napsat komentář