Zámek Raduň

Pokud hledáte tip na jednodenní výlet, jste zde správně. V blízkosti Opavy a ne zrovna daleko od Ostravy se nachází krásný zámek Raduň. Ve svém areálu má zahrady a menší jezírko, ve kterém za dobrého počasí můžete vidět jak se zámek v jeho odraze reflektuje.


Zámek Raduň historie

Zámek Raduň byl postaven okolo roku 1320. V roce 1620 byl zámek přestavěn na renesanční zámek, ten následně prošel úpravami a svou konečnou podobu, kterou známe dnes získal až v 19. století.

Investorem zámku se stal v 19. století vlivný hrabě Jan Josef Larisch-Mönnich. Ten se přičinil o přestavbu zámku, bohužel se však nedožil a jeho práci po něm převzala jeho manželka.

Proč zámek stojí za návštěvu

Do zámku můžete jít i s profesionálním průvodcem, který vás ve skupince provede zámkem a všemi jeho místnostmi, o kterých vám poví všechny zajímavosti.

Zámek Raduň

Součástí zámeckého areálu je rovněž zámecká oranžérie, která působí jako krásná zahrada, rovněž v areálu najdete kavárnu se zmrzlinou. Kavárna na vás mile zapůsobí svým historickým zjevem.

Zámek Raduň patří mezi často fotografované místa a to zejména díky krásným zahradám, zámku s věží a jezírka, který je pod ním. Za míňku stojí zejména jeho exteriér s dominantou věže, díky které si zámek získal svůj osobitý vzhled.

V areálu je velké množství laviček, kde si můžete odpočinout a vychutnat si pohodou atmosféru tohoto krásného místa.

Kdy vyrazit na zámek?

Ideální období pro návštěvu tohoto zámku je mezi jarem až podzimem, kdy je vše v provozu.

Jak se na zámek Raduň dostat?

Zámek se nachází zhruba 9km od od Opavy, tudíž doprava autem je velmi jednoduchá. Pokud zvolíte hromadnou dopravu, tak k zámku můžete využít autobus, který jezdí z nádraží Opava Východ. Autobus 218 jezdí tuto trasu a cesta trvá zhruba 10 minut, cena je v rámci standartního jízdného pro Opavu.

Otevírací doba

Otevřeno je od dubna do října od 10 do 17h, ale pozor, ne každý den v týdnu a někdy je naopak otevřeno od 9 do 16h, proto než vyrazíte, podívejte se na web, kde máte aktuální provozní dobu.

Web: www.zamek-radun.cz

Ubytování v okolí

Kam dál na výlety:

Napsat komentář