Zámek Sychrov – klenot Českého ráje

Zámek Sychrov patří k nejnavštěvovanějším památkám Českého ráje. Ročně sem zavítá řada zahraničních i tuzemských turistů nejen kvůli nádherným plně vybaveným interiérům. K zámku je přitahuje také přilehlá zeleň anglického parku a řada akcí, které zde během roku pořádají.


Státní zámek Sychrov je plný příběhů

Zámek Sychrov

Než nabyl zámek současné novogotické podoby trvalo to dlouhé roky. Původní tvrz měla jen pramálo společného se současnou honosnou stavbou spjatou s francouzským rodem Rohanů. Pokud se rozhodnete zámek navštívit, můžete se těšit na přepychově vybavené interiéry s velmi precizní řezbářkou výzdobou.

Ostatně to, že i místnosti mohou vyprávět příběhy svých dávných obyvatel, budete mít možnost posoudit sami.

Zámečtí obyvatelé možná neměli vždy snadný život, ale na druhou stranu, kdo by si nepřál alespoň na pár dní obývat zdejší komnaty? Svůj vlastní příběh tu mají i mnohé předměty. Kuriózní je kupříkladu pověst o žlutých vázách z čínského porcelánu. Nejen, že jejich cesta do zámku byla zdaleka. Ani po tom, co prošly vstupní branou, neměly své místo na zámku zcela jisté.

Tip na nedaleký výlet je návštěva rozhledny Vrchovina

Někteří návštěvníci si prostě rádi přivezou domů z návštěvy někdy i větší talisman, a tak i jedna z velkých žlutých nádob vyputovala ze zámku s jedním z jeho návštěvníků. Co se dělo, když na to původní majitel přišel? Vydejte se na státní zámek Sychrov a nechte si ten příběh dovyprávět, možná budete překvapeni.

Zámecký park Sychrov

Zámecký park

Pokud byste snad byli po poměrně dlouhé, téměř hodinové, prohlídce zámku unaveni, můžete si odpočinout v zeleni přilehlého anglického parku. V něm najdete nejen mnoho zajímavých dřevin, ale také Oranžerii, ke které se dostanete po jedné z klikatících se pěších cest. Zde se můžete občerstvit v kavárně a odpočinout si v příjemném prostředí s výhledem na zámek. Vstup do zahrady je symbolicky zpoplatněn, ale pokud absolvujete prohlídku zámku, můžete se sem vydat zdarma.

Před návštěvou

K zámku se dostanete bez problémů autem, které můžete za poplatek ponechat na parkovišti téměř bezprostředně vedle vstupní brány. Bohužel některé dny je tu opravdu rušno, i proto je lepší s tím předem počítat a výlet dobře naplánovat.

Naše tipy: Kam na výlety v Českém ráji

Vstupenky zakoupíte přímo v areálu zámku na jasně označeném místě a pokud stojíte o to, odnést si ze zámeckých interiérů i nějaké ty fotografie, jistě vás potěší, že v části prohlídkového okruhu je povoleno fotografovat. Samozřejmě bez blesku a s ohledem na ostatní návštěvníky.

Web: www.zamek-sychrov.cz

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet:

Napsat komentář