Zaostrog – chorvatské letovisko nedaleko Makarské


Když se řekne Chorvatsko, automaticky nám naskočí známá místa Split, Dubrovník nebo Hvar. Kouzlo ovšem mají i místa méně známá a kdo je objeví, doslova jim podlehne.

Zaostrog Chorvatsko – letovisko, které vás dokáže nadchnout svou atmosférou

Zaostrog je malé přístavní městečko nacházející se v jižní části Makarské riviéry. Okouzlit dokáže svojí přátelskou atmosférou, ale také okolní krajinou.

Z jedné strany obklopeno pláží lemovanou borovicemi a průzračným mořem, z druhé strany rozléhajícím se pohořím Biokovo a dohromady tvořící naprosto úchvatnou scenérii.

Zaostrog Chorvatsko - borovice na pobřeží

Chorvatsko pohoří Biokovo

Zaostrog pláže

Městečko žije převážně z cestovního ruchu, přesto se nemusíte bát přeplněných pláží, kde je hlava na hlavě. Vládne zde klid, což uvítá mnoho lidí a nejvíce rodiny s dětmi. Já osobně nesnáším přeplněné pláže, v Zaostrogu jsem však byla mile překvapena volným prostorem a soukromím.

TIP: Živogošče Chorvatsko – perfektní místo pro velkou rodinu

Ještě jeden důležitý fakt, pláže zde jsou oblázkové a s minimem mořských ježků, postupně přecházejí do moře. Rozhodně se tedy nebojte nepohodlných a velkých kamenů, které jsou obecně pro Chorvatsko typické.

Zaostrog Chorvatsko

Nejen krásné prostředí, ale i aktivní vyžití

Po celém pobřeží naleznete několik restaurací, kde ochutnáte místní speciality a především čerstvé ryby, které jsou vynikající. Zmíním také „Dannyho cukrárnu“, příjemný majitel, který s Vámi rád prohodí pár slov a vynikající zmrzlina, tříšť, káva i zmrzlinové poháry stojí za vyzkoušení.

Zaostrog Chorvatsko - zmrzlinový pohár Dannyho cukrárna

Kromě restaurací se dále nabízí obchod, kde seženete vše potřebné, směnárna, pošta a mnoho krámků se suvenýry.

Zaostrog výlety

Pro aktivní odpoledne si můžete zapůjčit šlapadlo a projet kolem celého pobřeží, vyzkoušet paragliding a k dispozici zde mají i dětmi milované trampolíny. Také navštivte Františkánský klášter Sv. Marie nebo se lodí vydejte na jeden z výletů, třeba na ostrov Pelješac.

Soukromé ubytování a vlastní stravování nemusí být mínusem

Ubytování v Zaostrogu je možné v jednom ze tří kempů nebo v soukromých apartmánech. Osobně raději volím ty apartmány. Velikost ubytovacího prostoru závisí na majiteli.

Oblíbené zdejší ubytování:

  • Apartmani Plana, Kosovic, Barbaric, Ksenija i Jardin
  • Vila Ana, Danica, Dva Brata, Villa Nike a Paskal
  • Camp Viter

My měli k dispozici dvoupokojové prostory (oba dvoulůžkové) s vlastní kuchyní, sociálním zařízením a terasou. Vše v perfektním stavu.

rezervujte ubytování

Plyne z toho, že stravování si zajišťujete sami. Nicméně apartmány mají dostatečné vybavení, vaření se nebojte, na plynu to jde samo. Také se nemusíte omezovat pevně stanoveným časem chodu. Využít však můžete i jednu z místních restaurací.

A konečně cesta tam i zpět

Pokud se vám nechce vlastním automobilem, můžete využít pravidelnou autobusovou linku ČR – Chorvatsko, která staví po celé Jadranské magistrále a jednou ze zastávek je i Zaostrog. Od magistrály je to pak do města pár metrů pěšky a dá se to i se zavazadly krásně zvládnout. Cena zpáteční jízdenky není velká a autobusy poskytují dostatečný komfort.

Pokud nejste milovníci přeplněných pláží a dáte raději přednost klidnějšímu, ale i tak zajímavému místu, zvolte si Zaostrog. Určitě vás nezklame.

Zaostrog Chorvatsko - západ slunce

Související: