Zatopený lom Výkleky


Hledáte krásné místo na výlet. Chtěli byste někam do přírody, kde by bylo možné si i zaplavat. Nebo jste vášniví potápěči a hledáte dobrodružství. Pokud ano, rozhodně byste měli navštívit zatopený lom v obci Výkleky. A rozhodně nebudete litovat.

Kde lom najdete

Nachází v obci Výkleky v okrese Přerov v Olomouckém kraji. Najdete jej hned na začátku obce, když budete přijíždět směrem od Velkého Újezdu, takže ho nemůžete minout. Lom jako takový od cesty neuvidíte, ovšem uvidíte velké parkoviště, na kterém se dá zaparkovat a k lomu je to pár metrů krásnou přírodou lesní cestou. Parkování je placené, ale dá se také zaparkovat podél silnice či přímo v obci.

Typ lomu

Jelikož býval lom ve Výklekách kamenolom, nedoporučuje se skákat do vody z důvodu kamenů ve vodě.

Zatopený lom Výkleky

Je v krásné přírodě a dokola se nachází různé cestičky. Takže pokud toužíte po procházce kolem vody a přírody, rozhodně je k tomu tento výlet jako dělaný. Je z většiny stran obehnán obrovskými skálami. I na ty se můžete dostat cestičkami a výhled z nich na vodu je opravdu neuvěřitelný. Voda v lomu je naprosto čistá a průzračná s viditelností až 3 metrů do hloubky. Ve vodě žije množství malých rybek a raci. Hloubka je asi kolem 6 metrů. Na jednom místě je cesta do vody velmi pozvolná, proto se nemusíte bát, že byste se do vody nedostali. Na své si přijdou i milovníci potápění, které je v lomu povolené ovšem dbejte pozornosti, že je to bývalý kamenolom a všude jsou uvolněné kameny. Pokud si chcete uspořádat romantický piknik, určitě si naleznete někde po cestě nad lomem místo, kde Vás nebude nikdo rušit, a budete mít úžasný výhled.

V lomu je zakázáno koupat psy, stanovat, rozdělávat oheň a koupání je v lomu pouze na vlastní nebezpečí. Dbejte tedy opatrnosti, když do vody půjdete. Je to opravdu nádherná příroda, moc se nám tam líbilo a určitě se do lomu někdy vrátíme.

Hodnocení 9 z 10.

Zatopený lom Výkleky 3

Přečtěte si ještě:

1 komentář u „Zatopený lom Výkleky“

  1. Dobrý den, velmi pěkně je zde lom ve Výklekách popsán, je ale uvedena jedna mylná informace týkající se možnosti parkování podél cesty, či přímo v obci – toto není určitě možné, po celé obci jsou podél páteřních komunikací rozmístěny zákazy stání a zastavení.

Napsat komentář