Zdravá svačina na výlet autem


Jaké zdravé jídlo vzít na výlet? Podívejte se na moje tipy na svačiny, jaké připravuji a chutnají nejen dětem, ale i dospělým :)

Zdravá svačina je základ

Přípravu této zdravé svačiny zvládne každý, stačí mít nakoupeny vhodné suroviny. Už nemusíte řešit, jakou nachystat svačinu a občerstvení na výlet, jaká je vhodná v létě nebo v zimě, tato je univerzální, potraviny koupíte stejné po celý rok.

Co na svačinu ? Nakupujeme suroviny

Protože máme nedaleko od bydliště Lidl, nakupuji převážně tam. Ovoce a zelenina je tam dobrá, stejně tak i pečivo, které budeme na svačinku potřebovat.

Zdravá sváča – nákupní seznam

  • Housky „kaiserky“
  • Máslo / Rama
  • Lučina
  • Plátkový sýr
  • Salám / šunka
  • Ledový salát
  • Banány
  • Jablka
  • Paprika
  • Mrkev

Příprava jídla

Nevím, zda to tak má každý, kdo má děti, ale co mám za informace od známých, tak ne každé dítě jí to stejné jako to druhé :) Takže když dělám housku se salámem, sýrem a salátem pro sebe, neznamená to, že to samé sní i děti. Syn nejí „zelený“ a dcera nemusí šunku, takže je potřeba při přípravě na toto myslet.

Recept

Housky rozpůlím, na jednu půlku namažu rostlinné máslo (často jen to, protože máslo klasické skoro vždy zapomenu vyndat včas z lednice a nejde prostě namazat) případně Lučinu a pak přidám plátkový sýr, salám či šunku a ledový salát. Tím by byla část svačiny hotova.

Housek dělám pro naši 4-člennou rodinu obvykle 7 kusů.

Jíst housku samotnou by byla nuda, takže nakrájím jako přílohu i zeleninu – papriku, mrkev. A nakrájené jablko, to snad má rád každý, takže toho bereme co se vejde. Banány také nesmí chybět. Ideální na výlet autem, kdy to nedrobí po celém autě :)

Zdravá svačina na výlet autem 2
Zdravá svačina

Osvědčila se mi tato kombinace, byly s námi tyto housky na mnoha výletech i v horku, samozřejmě pokud je v dosahu restaurace tak se zde často najíme, ale pokud jste na výletě třeba v horách mimo civilizaci, pak se tato trvanlivá svačina do přírody hodí i jako oběd :) Navíc, vezme-li si každé dítě svůj batoh a do něj jídlo na cesty pro děti i pro sebe (často stačí jedna houska) pak nebudete muset tahat vše sami.

Navíc se děti o ten batůžek musí starat a myslet aby jej někde nezapomněli a to se jim bude i do budoucna hodit. Ale stejně to samozřejmě jako důslední rodiče kontrolujeme :)

Samozřejmě i nějakou tu sušenku nebo müsli tyčinku vždy přibalíme, sladká tečka na rozhledně nebo na právě zdolaném kopci musí být.

Já osobně jsem nyní ve stadiu hubnutí, slouží mi k tomu výborně krokoměr, takže si sladké odpírám, no uvidíme, na jak dlouho to půjde :)

TIP: Doma můžete dětem po výletě udělat veselou večeři z rohlíku, který vypadá jako autíčko.

Kam na výlet v České republice