Ze San Franciska do Los Angeles

Druhá snídaně na zájezdu = džus (pravý = nejlepší), káva a buchta, domácí si k tomu dávají omeletu atd., ČR výprava si neobjednává NIC navíc za dolary. S Chevroletem Expres jedeme směr Los Angeles 420 mil = 672 km, vidíme vinice, ovocné sady, vodní kanály na zavlažování a náklaďáky s rajčaty, také shořelé příkopy i velké plochy a hasiče hasící trávu.


Za ploty bývá vyoraná brázda široká 3 m jako ochrana proti ohni, při zastávkách vidím poprvé chlapa se špinavýma rukama ležet pod starou Mazdou a něco opravovat. Najednou se čtyři pruhy zahustí, houká ambulance, jedeme krokem a asi 10 aut „vaří“ včetně Jeepu. Ztratili jsme hodinu a do Home Townu vcházíme v 15 hod. na oběd, 10.6 $ = rostbíf, žebírka, hovězí, ryba, krevety, kuře, saláty, zákusky, cola + káva, jako dýško každý nechává na stole jeden dolar.

A již 6 + 6 pruhů do Los Angeles, v hotelu Mayfair z posledního 15. patra pokoje 1514 fotím Down Town (nic moc) a dole dům naproti, v celé ulici jsem jediný bílý. Plánovaná prohlídka Griffith Observatory se nekoná kvůli opravě, ale vidíme zblízka na skále HOLLYWOOD, jsem focen s bleskem i bez, jednou vyjdu já a jednou nápis, snad to Miloš dá dohromady. Z vyhlídky jsme mohli vidět několik Down Townů, u Chinese Theatre –Hollywood Bouleward jsou otisky dlaní, někdy i nohou Marcela Mastroaniho, Claudie Cardinálové, Soni Henie, Arnolda Schwarzenegra, Eddie Murphyho, Sophie Loren, hvězdu mají Sharon Stone, Michael Jackson, i režiséři, stříhači a kameramani.

Fotím hasiče, v Mayfair kupuji 2.81 libry jablek za 5.03 $ a bagetu za 2.59 $. V noci je DownTown bez lidí, jen svítící kanceláře, elektrické vedení je vedeno zásadně vrchem.

Filmová studia Universal v Los Angeles vidět musíte

Po snídani vyjíždíme na otevření Universal Studios na 9. hod., abychom předběhli Američany. Jsme první, ale otvírá se v 10 hod. Přesun do Beverly Hills – stojí za to mít „dobrou adresu“ třeba jen na rok, ulice jsou charakteristické jedním druhem stromů, v ulici Rodeo Drive Pretty Woman ve známém filmu nakupovala (Versace, … ). Návrat do Hollywoodu – lístek po slevě (lístky na slevu rozdávali včera u Chinese Theatre) 53 – 10 = 43 $. Universal Studios projíždíme elektrovláčkem – vidíme londýnský Baker Street 10, povodeň, pád letadla, zemětřesení v metru, Godzilu na Manhattanu … , v autě pro čtyři letíme do budoucnosti, Shrek 4D (spíše 5D) je skvělý, ale moc na nás stříká vodu (máme brýle 3D a sedačky se pohybují).

Jurský park končí 80 m sjezdem do vody a naším pocákáním, projeli jsme kolem žraloka z filmu Čelisti, ve Water Worldu jezdí na člunech a střílejí Piráti z Karibiku, do vody padá letadlo, první tři řady diváků polévají tři roztleskávači, 3D Terminátor – nic moc, speciální efekty – též slabé, Mumie je špica – horská dráha nám dá zabrat všem, máme pásy jako v autě, držím se tyče vepředu, abych nevypadl a neztratil foťák.

Booking – hledejte ubytování v Los Angeles

Vzduch ochlazují v cool zóně sněhová děla předělaná na vodní, fotím se u Apolla 13, které mělo potíže při obletu Měsíce a při přistání, fotím centrálu Warner Bros (dříve Brothers) Entertaiment, kolem 13. hod. na mě padne únava, protože nás Petr žene.

V 16.30 hod. cestou do Santa Monici obědvám zbytek od snídaně, ve studeném Pacifiku se koupe jen spolubydlící, mám foto s vlnou, na dřevěném molu je spousta krámků, poprvé se vracím k autu poslední a po limitu. Průvodce Petr nám neukázal Gettyho centrum – komplex nejrozsáhlejší privátní sbírky uměleckých předmětů na světě, rozkládá se vysoko nad Los Angeles, takřka naproti legendárnímu nápisu Hollywood.

Přesouváme se ke skleněnému kostelu církve Four Square pro 2.500 lidí, uklízejí po nějakém koncertu, varhany mají vpředu u oltáře i klasicky vzadu. Na sousední budově svítí velký kříž a dole desítky lidí zpívají a zvedají ruce, kolem je Mojžíš + desatero, Josef + Marie + Ježíšek …. Ve 20.30 hod. ještě nakupujeme ve VONS – kuřátka již mají zavřeno, proto 3x žemle – výtečná + nejlevnější sýr Hot Proper Jack se zeleným a černým pepřem. Balím se, vařím kávu, piju 11. pivo a chladím 12. na svačinu v letadle. Loučíme se s rodinou z Chrudimi, budou týden u kamaráda a navštíví Mexico.

Líbí se Vám článek a chcete taky vyrazit do Ameriky? Levné zájezdy do Kalifornie mají na tomto webu.

Fotogalerie

Odkazy

Čas v Los Angeles

1.Díl cestopisu – Do Ameriky s cestovní kanceláří America Tours
2.Díl cestopisu – Z Las Vegas do Grand Canyonu
3.Díl cestopisu – Z Grand Canyonu do San Franciska
4.Díl cestopisu – San Francisko – druhé nejhustěji obydlené město USA
5.Díl cestopisu – Ze San Franciska do Los Angeles
6.Díl cestopisu – Návrat z USA s America Tours