Ze Špindlerova Mlýna na Medvědín

Špindlerův Mlýn je známý především lyžařům a zimním nadšencům, ale i v letních měsících nabízí spoustu zábavy. Ať už se chcete jen příjemně projít krásnou přírodou, užít si trochu dobrodružství nebo se chystáte zdolávat vrcholy, v okolí Špindlu se nudit nebudete.


Medvědín

V letních měsících funguje například lanovka na Medvědín a k ní přilehlá restaurace na vrcholu. Medvědín je skvělý startovací bod pro nenáročnou trasu po hřebeni s úžasnými výhledy. Vydejte se na cestu po hřebeni a poté dramatickým Labským dolem s jeho zurčícími vodopády zpět dolů do Špindlu!

Trasa, půjdete-li po žluté, je asi 16 kilometrů dlouhá, ale protože většina vede z kopce nebo po rovině, není vůbec náročná.

Pokud jste o něco zdatnější, můžete trasu prodloužit o zajímavou odbočku k prameni Labe a poté si na Labské Boudě užít překrásných výhledů a skvělého občerstvení. V letních měsících je tato trasa poměrně frekventovaná, ale i přesto stojí za návštěvu.

TIP: Zlaté návrší – hora v Krkonoších

Na vrchol Medvědína se lze vydat i na kole, dovede vás tam cesta z Horních Míseček, odkud se dáte po žluté značce k Jilemnické boudě a poté budete pokračovat po červené k vrcholu. Cesta nabízí úžasné výhledy a pro zkušenější cyklisty je přiměřeně náročná. Na jejím konci vás čeká zasloužená odměna, restaurace s panoramatickým výhledem a vynikajícím občerstvením.

S rodinou

Jestliže se do Špindlu vydáte s rodinou, děti ocení naučnou stezku podél Labe, kterou naleznete přímo v obci. Stezka je zábavně zpracovaná a svojí délkou a náročností určena především menším dětem.

TIP: Pěkná je také procházka k Boudě u Bílého Labe a zpět Dřevařskou cestou.

Nejen dětem je pak určená Zip line přes přehradu, která patří k Adventure Parku Yellow Point. Pokud nemáte strach z výšek a milujete nevšední zážitky, park určitě nesmíte při vaší návštěvě vynechat!

Ať už se do Špindlerova Mlýna v létě vydáte s přáteli či s rodinou, pokaždé na vás čekají jedinečné zážitky!

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Doporučujeme:

Napsat komentář