Žebříček fast foodů v USA


Kdo sleduje Instagram, tak ví, že jsem takovej fast foodovej milovník. V tomto článku bych rád seřadil všechny americké fast foody, které jsem navštívil. Moje dojmy jsou hodně subjektivní, protože jsem v některém byl jen jednou, i tak vám doufám tento seznam pomůže s výběrem.

Seznam a ceny fast food v USA budu aktualizovat až do svého odletu.

FastFood menu
FastFood menu

1. Whataburger

Whataburger je moje číslo 1. Tento řetězec si drží exkluzivitu pouze v Texasu, ačkoliv už existuje od roku 1950. Tady po Houstonu ho uvidíte na každém rohu a pokud ho ochutnáte, už nikdy nebudete chtít burger z Mekáče.

Whataburger menu
Whataburger menu

Cenově takový průměr, za meníčko dáte cca 8 dolarů. Co mě na Whataburgeru fascinuje, jak dostanete obrovský kelímek na neomezené pití a pokud jdou s váma klidně i 4 kamarádi, kteří si nic nedají, tak jim ten kelímek na pití dají zadarmo. Určitě doporučuju vyzkoušet limitované edice burgerů – hot and spicy je top.

2. Jason’s deli

V Jason’s jsem byl jednou a hned si to získalo moje srdce. Vypadá to jak lepší restaurace, ale jídlo máte rychle a za dobrou cenu kolem 8 dolarů. Je to jeden z mála fast foodů, který tu jede na zdravou stravu. V nabídce máte především sendviče a saláty.

Jasons Deli menu
Jasons Deli menu

Neomezený pití a zmrzlina automaticky zdarma. Tenhle podnik je peckovní.

3. Taco Bell

S Taco Bell by mexickou kuchyni začal milovat snad každý. Ačkoliv jsem myslel, že se bude jednat o fast food na úrovni McDonaldu, tak jsem se šeredně mýlil. Měl jsem zde taco viz obrázek a bylo to nejlepší taco mýho života.

Taco Bell menu
Taco Bell menu

Pak jsem měl snídaňový burrito a to bylo taky top. Nejsem zrovna fanda fast foodovejch snídaní, kdy do všeho dávaj vejce, ale tady to byla dokonalost.

4. Chick fil A

Chick fil A je Honzův nejoblíbenější fast food a i supervizor Matt nám ho doporučoval hned jako první volbu. Ten podnik má něco do sebe. Patří k dražším jídlo kolem 10 dolarů a jako jeden z mála nenabízí neomezené pití. Naopak dostanete malý kelímek z poloviny plný ledu, takže při druhé objednávce už jsem věděl, že si mám říct bez ledu. Co se týká jídla samotného, tak je na něm vidět kvalita a snaha o zdravé ingredience. Maso je dělané na grilu a máte tu jen nemleté kuřecí.

Chick Fill A menu
Chick Fill A menu

Burger mi chutnal, studené wrapy už byly trochu slabší, každopádně je to kvalitní restaurace a její návštěva nikdy není krok vedle.

5. Cici’s pizza

Dobrých fast foodů je tu tolik, že Cicis musí až takhle dolů. Ale je potřeba říct, že ten podnik miluju a byl jsem v něm asi už pětkrát. Za 6 dolarů máte all you can eat pizzu, těstoviny a zeleninu. Když připlatíte 2 dolary, tak je k tomu i neomezený pití. Ze začátku jsme chodili pořád, lepší all you can eat jsme ještě neobjevili. Úžasná záležitost.

6. Panda Express

Pandu jsem si dával jen na houstonském letišti a oproti Pandě, co máme v Česku je to o level jinde. Jak kvalita a chuť jídla, tak i další drobnosti jako automatické nabídnutí tmavé rýže. Určitě doporučuji, pokud máte rádi čínská jídla.

7. Shipley Do-Nuts

Donuts si dávám obvykle ve Walmartu, ale Shipley je prý nejlepší a navíc ji máme přímo u baráku. 1 donut vyjde kolem 80 centů a dají se tam najít různé skvosty. Ale stejně spíš chodím na ty walmarťácké za 50 centů. Kvalita donutů je tu obecně oproti Česku úplně někde jinde. Kolache jsou párky v kukuřičném těstě s jalapeňos a sýrem, i kolach si doporučuji jeden dát.

8. Taco Cabana

Tady jsem si dal obří burito, které jsem začal jíst ze strany, kde byla jen rýže. Takže až ve třetině mi to začalo chutnat. Bylo to dobré, ale s Taco Bell se to nedá moc srovnávat, ačkoliv interiér v Taco Cabana vypadá o něco lépe.

9. Chicken buffet

All you can eat za 10 dolarů. Spolubydlící tento fast food milují. Kuřata na všechny způsoby, samozřejmě neomezený pití a zmrzlina. Mně osobně kromě stripsů a špaget s mletým masem toho zas tak moc nechutnalo. Přišlo mi to až moc nasáklé olejem a pokud jste zvyklí na kuře z KFC, tak tohle vás tolik neuspokojí. Osobně znovu nepůjdu, ale jak říkám, ostatní to mají rádi.

10. Sonic

V Sonicu mě zarazilo už to, že mluvíte s obsluhou přes automat. Hot-dogy byly malé a chuťově průměrné, ledová tříšť mi vůbec nechutnala. Jediné co bych doporučil je mléčný shake.

11. McDonald’s

Mekáč je asi všude ve světě stejný. Tady ale přece jen z něho srší trochu vyšší kvalita než u nás. Návštěvu jsem si užil, ale protože jsem si dával jen malý věci jako cheeseburger za dolar a mangovou tříšť za 2 dolary. Kdybych měl větší hlad, tak nevidím důvod, proč si za stejné peníze nedát Whataburger. Místní obecně o Mekáči moc hezky nemluví a já s dražšími burgery taky nemám zrovna dobré zkušenosti.

12. Subway

Stejný jako u nás. Osobně mám raději naši českou Bageterii Boulevard a Subway mi moc nechutná. Navíc mě ani nebaví vymýšlet, která kombinace bagety by byla asi tak nejlepší a mám rád už vymyšlená řešení. Pro mě jen výjimečně, když nic jiného není v okolí.

13. Jack in the box

Jack má nejširší výběr nápojů vůbec. Na dotykovém displeji si kliknete na Coca Colu a máte možnost si natočit asi 8 jejich příchutí. To samé u Spritu a všeho ostatního. Burgery jsem tam zkusil dva – kuřecí a hovězí – oba byly silně podprůměrné. To samé potvrdili i ostatní. Hranolky na úrovni mražených doma do trouby.

14. Burger King

Nejhorší zkušenost mám zatím s Burger Kingem. Dal jsem si tu nejdražší snídaňovou specialitu a čekal mě přesolený burger odpad. Maso bylo na místní poměry hrozné. Znova pokoušet nebudu.

Pokud máte nějaké tipy na americké fast foody, napište je prosím do komentářů.

Související: