Železniční muzeum ČD Lužná u Rakovníka

Kdo by neznal Lužnou u Rakovníka a její ČD železniční muzeum. Obec s bohatou železniční historií a mnoha krásami. Pojďme spolu odhalit tajemství tohoto skvostu a zavzpomínat na dobu minulou. Toto museum je největší železniční v České republice.


Muzeum železnic Lužná u Rakovníka

ČD muzeum železnice v Lužné má bohatou historii. Nachází se v blízkosti železniční stanice Lužná u Rakovníka a je umístěno v překrásné krajině ve známých křivoklátských lesích. Jedná se o historický skvost, kam každoročně zavítá několik tisíc českých i zahraničních milovníků historie a železnice.

Železniční muzeum ČD Lužná u Rakovníka

Parní vlak a další zajímavosti ve zdejším železničním muzeu

Lužná u Rakovníka vděčí za svůj ohlas především železničnímu muzeu, které se nachází nedaleko stejnojmenné železniční stanice.

TIP: Muzeum železnice na vlakové stanici v Břeclavi

Ve zdejší sbírce jsou k vidění historické motorové vozy, ukázky technických zařízení, úzkorozchodné vozidla, parní a motorové lokomotivy. Mezi lokomotivami můžete zhlédnout například parní lokomotivu přezdívanou Papoušek, Mikádo či Čtyřkolák. Legendou zdejšího muzea je motorový vůz M 124.001, přezdívaný Komarek.

Železniční muzeum ČD Lužná u Rakovníka 1

Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

V tomto muzeu se nachází spousta historických dokumentů, fotografií, trojrozměrných exponátů a několik různých částí parních vlaků i motorových lokomotiv. Velmi rozsáhlá je také expozice sdělovací a zabezpečovací techniky. Mezi tyto exponáty patří jízdenky, kleště na označování jízdenek, svítilny či známá výpravka.

Každým rokem se zde pravidelně konají jízdy nostalgických vlaků.

Železniční muzeum ČD Lužná u Rakovníka 2

Muzeum železnice – jak se sem dostat

Do muzea se můžete vydat autem nebo vlakem. Lužná u Rakovníka leží necelých 50 km od Prahy. Své auto můžete nechat na parkovišti přímo před muzeem.

Pokud preferujete jízdu vlakem, vystupte ve stejnojmenné stanici Lužná u Rakovníka. Přímým vlakem do muzea můžete zavítat z Jirkova, Rakovníka či hlavního města Prahy. Muzeum je umístěno pouhých 300 metrů od této stanice.

lužná u rakovníka muzeum – Otevírací hodiny + ceník

Jaká je otevírací doba muzea a kolik stojí vstupné zjistíte na webu.

Web: www.cdmuzeum.cz

Levné ubytování v okolí Rakovníka

Mapa

Další články pro milovníky vlaků

Napsat komentář