Zeměráj je zážitkový park v Kovářově

Zážitkový park Zeměráj v obci Kovářov se zakladatelům tohoto projektu opravdu povedl. Stačí jedna louka, pár domů ze slámy, staročeské jídlo a o zábavu na celé odpoledne je postaráno.

Kudy do Zeměráje u Kovářova

I když jsem po celou dovolenou jezdil pomocí aplikace Google mapy, příjezd k tomuto zážitkovému parku vám ani „strýček google“ neukáže. Jeďte do obce Kovářov u Orlické přehrady (Orlíku), ale také u Milevska a většího města Písku a odtud již podle cedulí. Trasa vede po OPRAVDU prašné cestě cca kilometr, kde je docela velké polní parkoviště :)

Vstupné – ceník Zeměráj

Vstupné zaplatíte v malém domečku, slečna vám vysvětlí co kde je a dostanete plánek, pokud máte zájem hrát hru a hledat tajemné mince.

Vstupenka stojí 90kč (dítě, student, dospělý, senior). Děti do 2 let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

Bohužel zde není možné platit kartou (což by ale podle mě v roce 2016 už mělo být samozřejmostí).

V areálu se platí speciálními mincemi, tzv. smíšky (podobně jako se ve Šťastné zemi v Radvánovicích platilo čtyřlístky a ve westernovém městečku Šikland také vlastní měnou). Můžete si je směnit jak v pokladně u vchodu, tak i ve směnárně vedle restaurace. 1 smíšek = 10 kč.

Zeměráj na Youtube

Co na vás v zážitkovém parku čeká

Stezka naboso

Zde je hlavním bodem stezka naboso (bosá stezka), kde se na jejím začátku zujete u rybníčku (kde si poté můžete umýt nohy) a jdete kilometr stezkou, na které jsou různé povrchy a vaše nohy si opravdu užijí.

Zeměráj Kovářov - zážitkový park 16

Bláto, písek, šišky, kameny malé a velké, větve, hlína, žebříky ze dřeva a další, po tom všem půjdete bosýma nohama celý kilometr. Sice lidé dříve chodili bez bot, ale osobně jsem byl rád, když jsem si je mohl po absolvování této atrakce obout :)

Bosá turistika je dnes IN, ale nemusí vyhovovat každému.

Historická (středověká) vesnice – skanzen

Ta nás opravdu zaujala, nejen že lidé zde jsou stylově oblečeni do dobových kostýmů, ale také je možné si prohlédnout, jak se dříve žilo = bydlelo, vařilo, jak vypadaly třeba záhonky u domu, nebo se podíváte jak se vyrábí přívěsky.

Zeměráj Kovářov - zážitkový park 21

Archeonaleziště – archeopark Zeměráj

Jedná se o dvě pískoviště, jedno menší, kde si zdarma můžete zkusit hledat zahrabané kosti a vedle ve druhém, které je placené, můžete kromě kostí najít i další zajímavosti.

Zeměráj Kovářov - zážitkový park 41

Bludiště

Kruhové bludiště, kde děti musí zjistit, kudy se dostat do středu a pak zase zpět.

Zeměráj Kovářov - zážitkový park 42 

Co zde ještě najdete

  • Interaktivní herna
  • Hry a hlavolamy
  • Balanční stezka
  • Vodní hrátky
  • Lesní divadlo

Kde a co jíst v Zeměráji

U mlýna vedle směnárny je „jídelna“, kde si koupíte několik zdravých jídel, žádné přepálené hranolky a kuřecí nesmysly jako v „mekáči“, ale třeba svíčková s kulatým knedlíkem, čočka s uzeným masem, jedno divnojídlo jako kuřecí kousky s růžovým překvapením (jogurt :-/) a další.

Zeměráj Kovářov - zážitkový park 12

Rozhodně každému rodiči doporučím sem vyrazit, i z Prahy to je kousek, cesta je dlouhá přibližně stejně jako do parku Mirakulum v Milovicích, ale celou dobu zde běháte po louce, není zde tolik narváno a hlavně zde vše je takové pohodové.

Zeměráj Kovářov - zážitkový park 2

Mapa – kde najdete zábavní park Zeměráj

Stačí se podívat na mapu, kde v okolí najdete město Milevsko a blíže je Orlická přehrada (zámek Orlík nad Vltavou).

Web: www.zemeraj.cz

Otevírací doba

V roce 2016 od 30.dubna do 28.září je otvírací doba od 10 do 18h.

  • Červenec a srpen 9 – 19h.
  • Otevřeno je každý den.

Zeměráj je přírodní zážitkový areál, zábavný park a pohádková země, kde zábava pro děti téměř nekončí.

A co vy, čtenáři tohoto webu, navštívili jste již Zeměráj? Jaké jsou vaše reference, doporučení, názory a hodnocení? Budu rád, když se také vyjádříte v komentářích po článkem.

Ubytování Kovářov (Orlík nad Vltavou)

Ubytování v okolí Orlíku

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář