Zeměráj je zážitkový park v Kovářově


Zážitkový park Zeměráj v obci Kovářov se zakladatelům tohoto projektu opravdu povedl. Rozkládá se na ploše 9 hektarů ve volné přírodě, najdete zde spoustu her a hlavolamů pod širým nebem, vyzkoušíte mnoho netradičních aktivit, navštívíte archeoskanzen z raného středověku, dáte si staročeské jídlo a o zábavu na celé dopoledne nebo i celý den je postaráno.

Kudy do Zeměráje

Mapové aplikace s navigací (Google mapy nebo Mapy.cz) vám příjezd k tomuto zážitkovému parku již spolehlivě ukážou.

Jeďte do obce Kovářov, která leží kousek od Orlíku (Orlické přehrady), ale také poblíž Milevska a nedaleko okresního města Písku. Trasa z Kovářova je vyznačena cedulemi, vede po zpevněné cestě (v době sucha hodně prašné, je třeba jet pomalu) asi kilometr, na konci je docela velké parkoviště na louce.

Vstupné

Vstupné zaplatíte v malém domečku ve vstupní bráně hned u parkoviště (platba kartou je možná), slečna vám vysvětlí co kde je a dostanete podrobný plánek areálu. Ve vstupní pokladně si můžete pořídit i herní plány k různým hrám, například Cestě za pokladem nebo ke Kamenům času či Hlavolamu. Můžete hledat tajemné symboly a najít opravdový poklad.

Aktuální otvírací dobu a vstupné (ceník) zjistíte na webu www.zemeraj.cz

Vstupenky je možné koupit také online.

V areálu se platí speciálními mincemi, tzv. smíšky (podobně jako se ve Šťastné zemi v Radvánovicích platilo čtyřlístky a ve westernovém městečku Šikland také vlastní měnou). Můžete si je směnit jak v pokladně u vchodu, tak i ve směnárně vedle restaurace. 1 smíšek = 10 kč.

Recenze aneb co na vás čeká

Stezka naboso

Zde je hlavním zážitkem stezka naboso (bosá stezka) tvořící okruh, kde se na jejím začátku zujete u rybníčku (kde si poté můžete umýt nohy nebo také u pumpy) a jdete přírodní stezkou zčásti vedenou i lesem, na které jsou různé povrchy a vaše nohy si opravdu užijí.

Bláto, písek, šišky, kameny malé a velké, větve, hlína, žebříky ze dřeva a další, po tom všem půjdete bosýma nohama celý kilometr. Sice lidé dříve chodili bez bot, ale osobně jsem byl rád, když jsem si je mohl po absolvování této atrakce obout :)

Bosá turistika je dnes IN, ale nemusí vyhovovat každému.

Historická vesnice – archeoskanzen

Replika raně středověké vesnice nás opravdu zaujala, nejen že lidé zde jsou stylově oblečeni do dobových kostýmů, ale také je možné si prohlédnout, jak se dříve žilo = bydlelo, vařilo, jak vypadaly třeba zahrádky u domu, a můžete si i vyzkoušet třeba výrobu keramiky na hrnčířském kruhu nebo uplést vlněný náramek.

Archeonaleziště

Jedná se o dvě pískoviště, jedno menší – paleontologické naleziště, kde si zdarma můžete zkusit hledat zahrabané kosti dinosaurů a zkameněliny, a vedle ve druhém – archeologickém, které je placené, můžete kromě kostí najít i další zajímavosti, jako třeba střepy nebo pradávné šperky.

Bludiště

Opravdu velké dřevěné kruhové bludiště, kde děti musí zjistit, kudy se dostat do středu a pak zase zpět.

Co zde ještě najdete

  • Interaktivní herna
  • Desítky her a hlavolamů
  • Balanční stezka
  • Vodní hrátky
  • Tvorba hliněných amuletů
  • Lukostřelnice
  • Pečení placek v osadě Budařov
  • Fotbalgolfové hřiště

Kde a co jíst v Zeměráji

V historické zemědělské usedlosti s roubeným domem z roku 1640 je hospůdka „Pod hrází“, kde si můžete vybrat z několika zdravých jídel – žádné přepálené hranolky a kuřecí nesmysly jako v „mekáči“, ale třeba svíčková s kulatým knedlíkem, čočka s uzeným masem, zelné placky a další.

Rozhodně každému rodiči doporučím sem vyrazit, i z Prahy to je kousek, cesta je dlouhá přibližně stejně jako do parku Mirakulum v Milovicích, ale celou dobu zde běháte po louce, není zde tolik narváno a hlavně zde vše je takové pohodové.

Mapa – kde najdete zábavní park Zeměráj

Stačí se podívat na mapu, kde v okolí najdete město Milevsko a blíže je Orlická přehrada (zámek Orlík nad Vltavou).

Zeměráj je přírodní zážitkový areál, zábavný park a pohádková země, kde zábava pro děti téměř nekončí.

A co vy, čtenáři tohoto webu, navštívili jste již Zeměráj? Jaké jsou vaše reference, doporučení, názory a hodnocení? Budu rád, když se také vyjádříte v komentářích po článkem.

Fotogalerie

Ubytování Kovářov (Orlík nad Vltavou)

Ubytování v okolí Orlíku

Napsat komentář