Zimní dovolená na horách v Čechách, na Slovensku i v Alpách


Krkonoše, Tatry nebo třeba Alpy? Zůstat doma či vyrazit za hranice? Pokud jste ještě nenaplánovali svou zimní dovolenou, teď je ten nejvyšší čas to udělat, a nejdůležitější otázkou samozřejmě je, kam vyrazit.

Ať už jste vášnivými lyžaři či snowboardisty, nebo patříte do té nenáročné skupiny a ke štěstí Vám stačí nějaká ta modrá sjezdovka, je tu několik míst, která stojí za zvážení.

Zimní dovolená na horách

Zimní dovolená v Čechách

A začít bychom mohli rovnou v našich končinách, kde opominout zcela určitě nelze věhlasně známý Špindlerův Mlýn, kde se nachází o nic méně známé sjezdovky Svatý Petr a Medvědín. Snowboardisty by poté mohl zaujmout fakt, že tu najdeme snowpark. Dalším místem je v posledních letech stále oblíbenější Klínovec v Krušných horách, který disponuje U-rampou postavenou k příležitosti Mistrovství světa ve snowboardingu, jenž opět potěší snowboardisty.

TIP: Na Klínovci je pěkná rozhledna.

Kam v zimě na Slovensku

Co se našich slovenských sousedů týče, nelze opominout Štrbské Pleso ve Vysokých Tatrách, které disponuje několika kilometry sjezdovek, ať lehké či středně těžké obtížnosti. Z toho důvodu by mohlo zaujmout hlavě rodiny s malými dětmi. Pokud jste však o něco náročnější, mohla by pro Vás být správnou volbou slavná Tatranská Lomnica.

Lyžování v Alpách

Rozhodnete-li se však přesunout spíše do Alp, za návštěvu stojí středisko St. Anton u našich jižních sousedů. Toto rakouské lyžařské středisko je označováno za nejlepší v celém Rakousku. Bohužel pro Vás se také podle zde toho odvíjí ceny. Ale za ty scenérie, kterými se tu budete kochat, to určitě stojí.

Zůstaneme-li u Alp, další možností může být Samnaun s lyžařským areálem Silvretta, přičemž bychom doporučili tu část, jenž náleží Švýcarsku, nikoliv tu rakouskou a to právě kvůli výrazně snesitelnějším cenám, kde velkou roli hraje bezcelní zóna.

Ubytování na horách

Pokud se chystáte na hory, je třeba ubytování zamluvit v předstihu, kdy je často ještě levné. V plné sezoně už je v hotelích a apartmánech plno. A kdo chce bydlet na horách levněji, ten může využít slevu přes Booking.