Zimní přechod Dlouhého vrchu u Litoměřic

Blíží se druhá neděle v únoru a to je čas, kdy Tělovýchovná jednota Lbín pořádá zimní přechod Dlouhého vrchu. Vloni jelo dvěma autobusy z Litoměřic téměř 90 turistů přes Žitenice, Pohořany, Staňkovice a Rýdeč na Ovčárnu.


Dlouhý vrch u Litoměřic

Dlouhý vrch

Jsme ve výšce 488 m.n.m. na Babinách, kterým starousedlíci v padesátých letech říkali Malý Davos, byl to ráj běžkařů i sjezdařů, v chalupách se za padesátník podával chléb se sádlem a horký čaj. Dělíme se na dvě části, ta menší jde po silnici kolem ženijního cvičiště se zemljankami a přírodní památkou Babinské louky, ta významně větší část stoupá sněhem neznačenou lesní cestou ke žluté značce, kde se nám z Dlouhého vrchu otvírá pohled na Pannu, Kalich a Sedlo.

TIP: Máte už v mobilu nainstalovanou aplikaci Mapy.cz?

Po téměř čtyřech kilometrech jsme na vrcholu Dlouhého vrchu ve výšce 655 m, trochu jsme se zapotili, krátce odpočíváme, část svačiny jíme cestou do ubytovny TJ Lbín ve Skalici, sluníčko svítí, v dáli vidíme České středohoří, ze žluté přecházíme na červenou značku a jsme v cíli.

Dostáváme diplom za účast, čaj se slivovicí nebo rumem, dojídáme svačinu, čeká nás bahno nad nebo pod Bílými stráněmi, volíme cestu horní, máme krásný rozhled, 10 km v nohách a boty obalené bahnem. Těšíme se na další přechod.

Čtěte, kam na výlet v únoru.

2 komentáře u „Zimní přechod Dlouhého vrchu u Litoměřic“

  1. Dulezite!! Prosim opravte vase informace! Prechod Dlouheho vrchu je letos dne 4.2. Opet v 10:00 z parkoviste na Valech u soudu z Litomeric! Vas clanek mluvi o „druhem tydnu v unoru“ coz je spatne!!

Napsat komentář