Živogošče Chorvatsko – perfektní místo pro velkou rodinu


Na Makarské riviéře naleznete mnoho rušných měst, která jsou hojně navštěvována. Kam zamířit, když naopak hledáte klidné a příjemné místo, kde nebude vaši pohodu nic rušit? Zvolte letovisko Živogošće s nádhernou, širokou a několikakilometrovou pláží.

Živogošče Chorvatsko

Je to opravdu jen menší vesnička, která má svou neopakovatelnou atmosféru. Samozřejmě nechybí obchody, restaurace, suvenýry a bary. Nečekejte však mnoho nočních podniků, kde je hlučná zábava. Živogošće na vás budou dýchat klidem a pohodou. Okolo osady je několik rozlehlých zátok s nádhernými plážemi. V jedné byste nalezli autokemp v jiné větší pavilónový hotel. Protože se jedná o menší letovisko, ani při plném obsazení uprostřed letní sezóny nejsou pláže přeplněné.

Živogošče Chorvatsko

Rarita v letovisku Živogošće

O osadě se hovoří už v pramenech ze 13. století, avšak místo bylo osídleno mnohem dříve. Poblíž hotelu Nimfa před vstupem na nudapláž si můžete přečíst nápis, který oslavuje sladkovodní pramen. Ten je na pláži stále k vidění v podobě menší louže. Zajímavé je, že stáří nápisu se datuje téměř pět set let před naším letopočtem.

Živogošče Chorvatsko 2

Hotel Nimfa pro velkou rodinu

V Chorvatsku je nepříjemné, že většina hotelů má poměrně malé pokoje. To vás bude trápit, pokud vyrazíte na dovolenou s dětmi a chcete v pokoji používat přistýlky. Nemůže se vám to však stát v hotelu Nimfa. Hlavní hotelová budova je ve svahu a pod ní je několik pavilónů. Právě tyto pavilóny ukrývají skutečně prostorné pokoje, které jsou určeny pro rodiny s dětmi. Jedná se vždy o dva samostatné pokoje, kde jsou dvě velká dvoulůžka a další možnost postele. Jako jeden z mála hotelů, nabízí Nimfa velmi pohodlné ubytování i pro rodinu se třemi dětmi! Pozor však pokud se sem vypravíte s úplně malým dítětem v kočárku. V areálu je velmi mnoho schodů a pohyb s kočárkem je nesnadný.

Živogošče Chorvatsko

Živogošće výlety

Živogošče a největší osada Blato i oblíbený kemp Dole a také Boban vás za vaši návštěvu odmění nádhernými plážemi, klidem a příjemným prostředím. Ideální místo pro rodiny s dětmi!

Ubytování v Živogošči

Přečtěte si ještě:

Napsat komentář