Zoo Berlín je autovýlet pro každého


V Zoo Berlín sice už neuvidíte pandu, která byla maskotem této zahrady, ale je zde mnoho dalších zajímavých zvířat a hlavně i aquarium, které stojí za to vidět.

Výlet směr berlínská zoo

Aquarium Zoo Berlin
Rybka ze zdejšího aquaria

Ideální den pro návštěvu této německé zoologické zahrady je sobota či neděle, protože provoz na silnicích je menší než v pracovním týdnu a cesta autem z České republiky nebude trvat dlouho.

My jsme vyjeli z Ústí nad Labem, na trasu dlouhou 250km, v 9h ráno, dle google map měl být čas jízdy do Berlína přibližně 2,5 hodiny, ale protože v noci byla velká bouračka na dálnici nedaleko Drážďan, kde zemřelo 10 lidí, byly oba směry zavřeny a museli jsme jet přes město, což nám cestu o hodinu prodloužilo. Zpět už jsme ale jeli v pohodě v sobotu v podvečer dle plánu.

V Německu jedete od českých „hranic“ stále po dálnici, nejprve A17 do Drážďan a poté na Berlín po A13.

Za Drážďany je asi po 20km u dálnice McDonald i Burger King, takže malá zastávka na protažení sebe i dětí, popití či pojedení je určitě vítaná.

Odtud to do Berlína není ani 150km, takže když na to hodně šlápnete, což v Německu není problém, kde je přeškrtnutá značka omezující rychlost, pak můžete jet klidně 250km/h :)

V Berlíně najít zoo je celkem v pohodě, vše je dobře označeno již z dálnice, kdo četl článek o Drážďanské zoo, pak je to podobné, jen je toto město trošku větší a než projedete z dálnice kolem letiště a dál do centra, je to skoro na půl hodiny.

V němčině hledejte Tiergarten (Tierpark) Berlin, v angličtině Berlin Zoological Garden.

Kde zaparkovat

Parkování v Berlíně je možné na několika místech, například hned u vlakového nádraží, kde je to ale dost předražené, pokud chcete parkovat několik hodin ((i když v neděli a ve svátky zdarma). My našli parkovací dům v ulici Nurnberger strasse, který má název Parkhause Europa center a hodina parkování stojí 2,5€.

Parkování - Zoo Berlin
Parkovací dům Parkhause Europa center v Nurnberger strasse

Zoo jsme prošli za 4 hodiny, takže nás parkovné stálo 10€. Z garáží je to k hlavnímu vchodu do zoo, kde je hned vedle i aquarium, cca minutu chůze pouze přes jednu křižovatku, stačí vyjít z garáží vlevo a od křižovatky již uvidíte vchod do zoo.

Vstupné – ceník

Ceny vstupného lze najít na webu www.zoo-berlin.de , my jsme chtěli zoo+aquarium a rodinné vstupné (pro 2 dospělé a max. 3 děti), a jsme 2 dospělí a 2 děti (4+7let), takže jsme platili 50€ celkem. Pro 1 dospělého a 3 děti do 15 let by cena byla 33€. (ceny v červenci 2014)

Panda zde již bohužel není, ale kdo ji chce vidět, může vyrazit do Zoo Vídeň.

Akvarium v Zoo Berlín

Protože aquarium je hned vpravo vedle vchodu, začali jsme tam. K vidění je opravdu mnoho ryb a dalších mořských živočichů a v prvním patře i mnoho plazů. Děti budou nadšeny.

Aquarium Zoo Berlin 11
Medůzy
Aquarium Zoo Berlin 17
Obří akvária

Po prohlídce vodní říše je pouze na Vás, kudy se vydáte kolem této velké a krásné zahrady. Ve všech jejích koutech je co vidět a třeba v pavilonu kočkovitých šelem, kde je například několik lvů, lze sejít po schodech do „sklepa“, kde je vše po tmě a pokud budete dobře koukat, uvidíte netopýry, krtka jak běhá ve svých norách a další ve tmě žijící živočichy.

Lev - Zoo Berlin
Lev

Areál, kde se předvádějí tučňáci, lachtani a tuleni je opravdu pěkný a velký, ne jako ty malé české, ale velký s čistou (západoněmeckou) vodou :D

Lachtan - Zoo Berlin
Lachtan pózuje

Všechna zvířata, která zde uvidíte, asi nemá cenu vyjmenovávat, stačí se podívat na video a fotky v článku. Rozhodně bych vyzdvihl i zónu pro děti, která vypadá skoro jako část Parku Mirakulum v Milovicích, vedle mnoha prolézaček, klouzaček a trampolín je nedaleko i restaurace s cenově přijatelnými jídly, např. pro děti kuřecí nugety s hranolky za 5€ a pro dospělé hotovky za 8-10€ a také po celé zoo na každém rohu prodejce zmrzlin, dovolil bych si říci, že jich tam je víc než toalet, které by občas byly potřeba víc než nanuk :)

Dětské hřiště - Zoo Berlin
Dětské hřiště – jedno z mnoha v Zoo Berlín

Tato zoologická zahrada je z naší republiky sice trošku dál, ale budete-li mít cestu třeba do Tropical Islands, který je mezi Drážďany a Berlínem, pak do této berlínské zoo určitě zavítejte. A protože jsme osobně i zoologickou zahradu v Lipsku, její návštěvu musím také doporučit.

Ubytování Berlín

Ubytování v Berlíně hledejte zde, pokud nechcete vyrazit na poznávací zájezd s cestovkou, ale dojedete do Berlína vlastní dopravou – autem nebo pohodlně i vlakem, jelikož nádraží je hned naproti zoo.

Tipy pro návštěvníky Berlína
Berlín wiki – památky, zajímavosti, co vidět v Berlíně, televizní věž
Mapa Berlína