Zoo Berlín je autovýlet pro každého


V berlínské zoo sice už neuvidíte pandu, která byla maskotem této zahrady, ale je zde mnoho dalších zajímavých zvířat a hlavně i aquarium, které stojí za to vidět.

Výlet směr berlínská zoo

Ideální den pro návštěvu této německé zoologické zahrady je sobota či neděle, protože provoz na silnicích je menší než v pracovním týdnu a cesta autem z České republiky nebude trvat dlouho.

My jsme vyjeli z Ústí nad Labem, na trasu dlouhou 250km, v 9h ráno, dle google map měl být čas jízdy do Berlína přibližně 2,5 hodiny, ale protože v noci byla velká bouračka na dálnici nedaleko Drážďan, kde zemřelo 10 lidí, byly oba směry zavřeny a museli jsme jet přes město, což nám cestu o hodinu prodloužilo. Zpět už jsme ale jeli v pohodě v sobotu v podvečer dle plánu.

V Německu jedete od českých „hranic“ stále po dálnici, nejprve A17 do Drážďan a poté na Berlín po A13.

Za Drážďany je asi po 20km u dálnice McDonald i Burger King, takže malá zastávka na protažení sebe i dětí, popití či pojedení je určitě vítaná.

Odtud to do Berlína není ani 150km, takže když na to hodně šlápnete, což v Německu není problém, kde je přeškrtnutá značka omezující rychlost, pak můžete jet klidně 250km/h :)

V Berlíně najít zoo je celkem v pohodě, vše je dobře označeno již z dálnice, kdo četl článek o Drážďanské zoo, pak je to podobné, jen je toto město trošku větší a než projedete z dálnice kolem letiště a dál do centra, je to skoro na půl hodiny.

V němčině hledejte Tiergarten (Tierpark) Berlin, v angličtině Berlin Zoological Garden.

Kde zaparkovat

Parkování v Berlíně je možné na několika místech, například hned u vlakového nádraží, kde je to ale dost předražené, pokud chcete parkovat několik hodin ((i když v neděli a ve svátky zdarma). My našli parkovací dům v ulici Nurnberger strasse, který má název Parkhause Europa center a hodina parkování stojí 2,5€.

Parkování - Zoo Berlin

Zoo jsme prošli za 4 hodiny, takže nás parkovné stálo 10€. Z garáží je to k hlavnímu vchodu do zoo, kde je hned vedle i aquarium, cca minutu chůze pouze přes jednu křižovatku, stačí vyjít z garáží vlevo a od křižovatky již uvidíte vchod do zoo.

Vstupné – ceník

Ceny vstupného lze najít na webu www.zoo-berlin.de , my jsme chtěli zoo+aquarium a rodinné vstupné (pro 2 dospělé a max. 3 děti), a jsme 2 dospělí a 2 děti (4+7let), takže jsme platili 50€ celkem. Pro 1 dospělého a 3 děti do 15 let by cena byla 33€. (ceny v červenci 2014)

Panda zde již bohužel není, ale kdo ji chce vidět, může vyrazit do Zoo Vídeň.

Akvarium v Zoo Berlín

Protože aquarium je hned vpravo vedle vchodu, začali jsme tam. K vidění je opravdu mnoho ryb a dalších mořských živočichů a v prvním patře i mnoho plazů. Děti budou nadšeny.

Aquarium Zoo Berlin 11

Aquarium Zoo Berlin 17

Po prohlídce vodní říše je pouze na Vás, kudy se vydáte kolem této velké a krásné zahrady. Ve všech jejích koutech je co vidět a třeba v pavilonu kočkovitých šelem, kde je například několik lvů, lze sejít po schodech do „sklepa“, kde je vše po tmě a pokud budete dobře koukat, uvidíte netopýry, krtka jak běhá ve svých norách a další ve tmě žijící živočichy.

Lev - Zoo Berlin

Areál, kde se předvádějí tučňáci, lachtani a tuleni je opravdu pěkný a velký, ne jako ty malé české, ale velký s čistou (západoněmeckou) vodou :D

Lachtan - Zoo Berlin

Youtube video

Všechna zvířata, která zde uvidíte, asi nemá cenu vyjmenovávat, stačí se podívat na video a fotky v článku. Rozhodně bych vyzdvihl i zónu pro děti, která vypadá skoro jako část Parku Mirakulum v Milovicích, vedle mnoha prolézaček, klouzaček a trampolín je nedaleko i restaurace s cenově přijatelnými jídly, např. pro děti kuřecí nugety s hranolky za 5€ a pro dospělé hotovky za 8-10€ a také po celé zoo na každém rohu prodejce zmrzlin, dovolil bych si říci, že jich tam je víc než toalet, které by občas byly potřeba víc než nanuk :)

Dětské hřiště - Zoo Berlin

Tato zoologická zahrada je z naší republiky sice trošku dál, ale budete-li mít cestu třeba do Tropical Islands, který je mezi Drážďany a Berlínem, pak do této berlínské zoo určitě zavítejte. A protože jsme osobně i zoologickou zahradu v Lipsku, její návštěvu musím také doporučit.

Ubytování Berlín

Ubytování v Berlíně hledejte zde, pokud nechcete vyrazit na poznávací zájezd s cestovkou, ale dojedete do Berlína vlastní dopravou – autem nebo pohodlně i vlakem, jelikož nádraží je hned naproti zoo.

Tipy pro návštěvníky Berlína
Berlín wiki – památky, zajímavosti, co vidět v Berlíně, televizní věž
Dlouhodobá předpověď počasí pro Berlín
Mapa Berlína

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář