ZOO Bojnice je nejstarší na Slovensku


Kromě nádherného novogotického zámku se mohou Bojnice (městečko v Trenčínském kraji) pochlubit také nejstarší zoologickou zahradou na Slovensku. Ta své dospělé i dětské návštěvníky vítá již od roku 1955. Pamatujete si televizní seriál Safari z roku 1986? Atraktivní prostředí zoologické zahrady přilákalo i filmaře. Jaké zajímavosti se nabízí dnes?

Zoologická zahrada v Bojnicích

Exotická a cizokrajná zvířata

Setkáte se zde s celou řadou exotických a cizokrajných zvířat, jež v areálu zoologické zahrady našla ochranu a své útočiště. Poučení i zábavu najdete v expozici Motýlí zahrady i Viváriu. Ty vám umožní si detailně zblízka a naprosto nerušeně prohlédnout živá zvířata. Kromě toho vás určitě zaujmou také velbloudi, sloni, klokani, surikaty, pandy červené, medvědi, Ara hyacintový a spousta dalších.

Systematická záchrana kriticky ohrožených živočišných druhů

Zoo Bojnice se může pyšnit svým promyšleným a důkladným plánem na záchranu ohrožených živočišných druhů (Jasoň červenooký, Amazoňan červenočelý, Jaguár americký, Lemur tmavý).

Mladé lidi prostřednictvím Zoo školy seznamuje se životem jedinečných druhů a nutnou péčí o ně. Pořádá komentované prohlídky pro veřejnost a nabízí také možnost nahlédnutí do provozních prostor a zázemí. Bojnická zoo dokonce dvakrát ročně vydává svůj časopis s názvem ZEBRA.

Tematické naučné stezky

Nejen dětské návštěvníky potěší vyřezávaná zvířata, několik dětských hřišťátek, dětská minizoo i dostatek stánků s občerstvením. Nabízí se také chodníky zhotovené z různých přírodních materiálů (šišky, kameny, dřevo) pro rozvoj smyslového vnímání i průchozí expozice se zvířaty.

Otvírací doba a dostupnost zoo

Bojnická zoologická zahrada je přístupná v průběhu celého roku. Její otvírací doba se mění v souvislosti s ročním obdobím. Je poměrně snadno přístupná pro cyklisty, pěší i motorizované návštěvníky.

Parkování

V okolí zámku je několik placených parkovišť, míst pro auta bude dostatek.

Ubytování v okolí

Fotogalerie zoo Bojnice

Web: www.zoobojnice.sk

Doporučujeme: