Zoo Drážďany

Poprvé jsme navštívili Zoo Drážďany v Německu, je to pouze 50km po dálnici z Ústí nad Labem.


Drážďanská zoo – recenze


Zoologická zahrada se nachází v centru Drážďan, potom co sjedete z dálnice, pojedete po hlavní silnici přes část města stále rovně a po asi 3km vás ukazatel upozorní, že máte odbočit na Zoo, kde je parkoviště hned naproti vchodu.

zoo drážďany

Zoo Drážďany parkování

Platí se 1€ na 3hodiny nebo 3€ na celý den. Parkování v Drážďanech je „zadarmo“ třeba proti Berlínu.

My jsme zoo prošli za necelé 3hodiny, takže to jedno euro je v pohodě, i když se budete kochat.

Na mapě zoologické dole pod článkem uvidíte všechna zvířata, která zde najdete, je jich celkem dost, na to, že zahrada má rozlohu asi 2×0,5km. Je celá na rovině, ne jako třeba Zoo Praha, kde jsou samé kopce, ale zase hezčí zahrada dle mého názoru.

TIP: Pokud nechcete jet až do Drážďan, navštivte menší, ale moc pěknou zoologickou zahradu Wildpark Osterzgebirge.

V této německé je pro děti mnoho hřišť a pro rodiče i několik restaurací či stánků s občerstvením, takže pokud se chcete v klidu najíst či jen na chvíli odpočinout jistě to uvítáte.

Zvířat zde „bydlí“ několik desítek, sloni, lvi, tygr, klokani, orangutani, žirafy, oslíci, velbloudi, uvidíte zde i pštrosa, želvy, krokodýla, surikaty, pelikány.

Zoo Drážďany 7

Zoo Drážďany 27

Zoo Drážďany 39

Hodnocení Zoo Dresden

Zoo Drážďany se nám celkem líbila, vše je zde proti Česku takové čistší, tučňáci mají průhledně čistou vodu, krokodýl má parádní areál, ne jako mini výběh v Zoo Ústí nad Labem, sociální zařízení jsou také na velmi dobré úrovni, prostě je vidět že se máme od kolegů za hranicemi ještě co učit. Autem do Drážďan to není daleko, tak si výlet naplánujte někdy třeba na nedělní odpoledne.

Web: www.zoo-dresden.de (zde zjistíte aktuální ceník vstupného a další informace)

A pokud cestujete dál na sever po Německu, pak si nenechte ujít ani berlínskou zoo, kde je navíc i aquarium. Pěkná je také Zoo Lepzig, kde je dokonce i deštný prales. Rozhodně i Pevnost Königstein, která je největší v Evropě. A nevynechal bych ani zámek Moritzburg u Drážďan, kde se točila slavná česká Popelka. Pěkný je též nedaleký zámek Pillnitz.

Před cestou se nezapomeňte podívat, jaká je předpověď počasí, jak jinak než na webu Yr.no.

Ubytování v Drážďanech (booking)

Napsat komentář