Zoo Dvůr Králové nad Labem


Zde už jsme s rodinou byli mnohokrát a stále se rádi vracíme. Rozlehlá zoo nabídne mnoho druhů zvířat, ale hlavním tahákem je safari, které můžete projet vlastním vozem nebo místním safari busem.

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové

Vyzkoušeli jsme obě možnosti a objektivně musím říct že bus je rozhodně lepší, máte rozhled z větší výšky na zvířata než z auta, fotit se také dá lépe než jen přes zavřené okénko, přecejen občas je nějaká ta „rohatá“ kráva celkem blízko auta a nikdo by asi nechtěl mít půl krávy v autě :)

Místním autobusem jsme jeli cca v roce 2010 a platilo se samostatně vstupné a safari.

Minulý rok (2012) už bylo tuším vše komplet, takže kdo chtěl, mohl jet autem, kdo ne nemusel, ale platil to stejně, takže super.

Ubytování

Safari kemp nabízí ubytování a pobyt přímo v zoo. Podívejte se fotky a ceny na Booking.com

Do safari parku vyražte radši v týdnu

Rozhodně doporučuji nejezdit o víkendu, protože to je fronta dlouhá až za roh do poloviny parkoviště, takže čekat 1h není nic neobvyklého. Po vstupu do areálu se po pravé straně nachází restaurace a toalety. Jídelna funguje jako samoobsluha, vezmete si tác a už jen nakládáte dobroty co zrovna mají, doporučuji místní svíčkovou, byla výborná.

Pokud je proměnlivé počasí, což v tamních končinách pod horami není nic neobvyklého, je dobré si vzít bundu či mikinu na sebe a poté, když vysvitne slunko, si přebytečné oděvy můžete odložit do zamykatelných boxů, podobně jako třeba v Ikea a nemusíte ty bundy tahat celou dobu s sebou.

Novinkou je lví safari.

Vyjmenovávat všechny druhy zvířat které se v areálu nachází asi nemá cenu, protože jich je opravdu hodně.

Určitě ale navštivte tropický areál a pak určitě pavilon opic, v galerii uvidíte jednoho fešáka jak se rozvaluje, toho si fotili všichni.

Pokud vás zajímá ceník vstupného, otevírací doba nebo mapa areálu, veškeré info, akce a slevy najdete na webových stránkách Zoo Dvůr Králové nad Labem.

Safari zoo Dvůr Králové fotogalerie

Web: www.zoodvurkralove.cz

Další zoologické zahrady v České republice, ale i v ty, které jsme navštívili v Německu a Rakousku, najdete v kategorii ZOO.

Co ještě v okolí navštívit

Napsat komentář