Zoo Jihlava


Zoologická zahrada Jihlava, která se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, je jednou z nejatraktivnějších destinací pro rodinné výlety v Kraji Vysočina. Zoo Jihlava, založená v roce 1957, se může pochlubit bohatou kolekcí zvířat z celého světa a je známá svým závazkem k ochraně ohrožených druhů a edukační činnosti.

Expozice

Madagaskar je jedna z nejnovějších a nejpopulárnějších expozic, kde návštěvníci mohou obdivovat unikátní faunu a flóru této ostrovní země, včetně různých druhů lemurů.

Pavilon nočních zvířat představuje zvířata aktivní převážně v noci. Díky speciálnímu osvětlení si mohou návštěvníci prohlédnout zvířata, jako jsou netopýři nebo ušatí sovy, ve více přirozeném prostředí.

Africká savana nabízí pohled na typické obyvatele afrických plání, mezi které patří zebry, antilopy a velké dravce.

Australský pavilon je domovem pro kangaroos, emus a další zvířata typická pro australský kontinent.

Amazonský deštný prales simuluje prostředí hustých jihoamerických pralesů, kde se skrývají papoušci, anakondy a mnohé jiné druhy.

Edukační programy

Zoo Jihlava klade velký důraz na edukační činnost. Pro školy a rodiny s dětmi pořádá řadu tematických programů, během kterých mohou účastníci získat podrobné informace o jednotlivých druzích zvířat, jejich chování a významu ochrany přírody.

Ochrana přírody

Jihlavská zoo se aktivně účastní mezinárodních programů na ochranu ohrožených druhů a spolupracuje s řadou organizací na projektech zaměřených na záchranu zvířat ve volné přírodě. Tato zahrada také podporuje řadu ochranářských projektů po celém světě.

Informace

Zoo Jihlava je otevřena celoročně, avšak otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období. Vstupné je stanoveno s ohledem na věk a status návštěvníka (děti, studenti, senioři atd.). Uvnitř areálu se nachází občerstvení a suvenýrové obchody, stejně jako dětská hřiště a piknikové zóny, což z návštěvy dělá příjemný zážitek pro celou rodinu.

Zoo Jihlava

Už při příjezdu na parkoviště se vám zalíbí. Míst k parkování je dostatek.

Vstup do Zoo Jihlava
Vstup do Zoo Jihlava

K vidění v této zoologické zahradě je kolem 200 druhů zvířat a některé druhy jsou v přírodě ohrožené, téměř vyhynulé.

Zoo Jihlava 3

Hned za vstupem je první menší dětské hřiště – Archa a vedle něj Maják, což je zdejší rozhledna. O kousek dál poníci a k bližšímu prozkoumání draví ptáci a sovy (tedy jen v létě).

V areálu je několik občerstvení, obchod se suvenýry, dětská kontaktní zoo, lanový park a dětský koutek s obřím tobogánem.

Zoo Jihlava 10

Dále jsou po zoo Jihlava expozice jako africká vesnička Matongo, asijský park Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido a dále pavilony šelem, medvědů a exotárium.

Zoo Jihlava 6

Je to krásná procházka, asi za 2 hodiny projedete celou zoo. Ideální rodinný výlet.

Zoologická zahrada Jihlava by mohla soutěžit o nejhezčí zoo v ČR, je tam opravdu hezky. I když po návštěvě Zoo Lešná u Zlína mám jasno, která je ta nej v Čr.

Parkování

U hlavního vstupu do zoo najdete velké placené parkoviště pro auta i autobusy.

Pokud vás zajímá, jaká je otevírací doba v letní a zimní sezoně a na kolik vás vyjde nejen rodinné vstupné, pak se podívejte na webové stránky níže.

Web: www.zoojihlava.cz

Jihlava ubytování

Ubytování v Jihlavě a okolí rezervujte zde