Zoo Liberec


Zoologická zahrada Liberec, známá také jako Zoo Liberec, je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Od svého založení v roce 1919 se zoo rozrostla a stala se domovem pro více než 170 druhů zvířat, což z ní činí oblíbené místo pro rodinné výlety, školní exkurze a všechny milovníky přírody.

Zoo Liberec parkování

Než vkročíte do zoologické zahrady, zaparkujete o ulici níže, parkování je podél silnice a je skoro vždy plné, ale pokud si popojdete, určitě místo najdete.

Historie

Zoo Liberec se nachází v Libereckém kraji, v krásném přírodním prostředí na okraji Jizerských hor. Přes svou dlouhou historii prošla zoo mnoha změnami a modernizacemi, ale stále si zachovává své kouzlo a poslání – přiblížit návštěvníkům zvířata z celého světa a podílet se na ochraně ohrožených druhů.

Expozice

Jednou z hlavních atrakcí Zoo Liberec je expozice bílých tygrů, kteří se stali symboly této zoo. Kromě bílých tygrů mohou návštěvníci obdivovat mnoho dalších exotických druhů zvířat, včetně lvů, žiraf, slonů, různých druhů opic a plazů.

Zoo Liberec bílý tygr
Bílý tygr

Zoo se také může pochlubit úspěšným chovem ohrožených druhů, jako jsou například severní medvědi lední, sajgaci mongolští či tučňáci. Kromě toho zoo nabízí zajímavé expozice zaměřené na faunu Austrálie, Afriky a Jižní Ameriky.

Slon v liberecké zoo
Slon v liberecké zoo

Vzdělávací aktivity

Zoo Liberec klade velký důraz na vzdělávání a nabízí řadu programů pro školy a veřejnost, které jsou zaměřené na ochranu přírody, ekologii a biologii. Návštěvníci se mohou zúčastnit komentovaných krmení, přednášek a workshopů, které jim přiblíží život zvířat a úsilí o jejich ochranu.

Další atrakce

Kromě prohlížení zvířat nabízí zoo také dětské hřiště a kontaktní zoo, kde si mohou návštěvníci pohladit a nakrmit některá zvířata, a mnoho piknikových zón, které lákají k odpočinku v přírodě. Během roku se v zoo konají různé tematické akce, jako jsou noční prohlídky, Halloween či vánoční programy.

Návštěvní informace

Zoo Liberec je otevřena celoročně. Pro aktuální informace o vstupném, otevírací době a speciálních akcích doporučujeme návštěvníkům, aby se podívali na oficiální webové stránky Zoologické zahrady.

Navštívit Zoo Liberec znamená strávit den plný objevů a zábavy v jednom z nejkrásnějších přírodních prostředí v České republice, a zároveň podpořit ochranu ohrožených druhů a vzdělávací misi zoo.

Zoologická zahrada v Liberci

Také je zde k vidění levhart obláčkový, krásné zvíře.

TIP: Na výlet do Liberce a okolí

I zde můžete přihlížet při krmení a cvičení lachtanů, stejně jako v Zoo Ústí nad Labem, krmení tučňáků, v létě koupání a cvičení slonů a krmení právě i bílých tygrů a lvů.

Spící tygr v Zoo Liberec
Spící tygr

Stezka dále vede dolů k lachtanům a pavilonu opic. Zde je restaurace s posezením pod střechou s jídly zdravějšími než smažené hranolky a párky v rohlíku.

Tučnáci v Zoo Liberec
Tučnáci

Až se posilníte narazíte právě na šelmy – lvy a tygry a za nimi je dětská Zoo, kde je mnoho houpaček, prolézaček a také třeba i elektrická autíčka.

Kozy na skále v Zoo Liberec
Kozy na skále

Je to příjemná procházka v krásně zelené zahradě a s kočárkem se dostanete kam chcete.

Psi nejsou povoleni.

Jaké je vstupné, otevírací doba, případně akce v této super zoo Liberec? Podívejte se na webové stránky a vše se dozvíte.

Web: www.zooliberec.cz

Levné ubytování v Liberci

Kam dál v okolí a co ještě navštívit

Související:

Kamenný kruh – Milíře u Liberce