Zoo Lipsko – jedna z nejhezčích zoologických zahrad v Evropě


Zoologická zahrada v Lipsku v Německu je prý druhá nejhezčí evropská zoo, hned po zoologické ve Vídni. Moje recenze popíše, co je na tom pravdy.

Autem do Zoo Lepzig

Zoo Leipzig Germany

Jak jinak se do zoo v Lipsku dostat než automobilem. Trasa je to pohodová, z Ústí n.L. jsme jeli po D8 směrem na Drážďany a zde „odbočili vlevo“. No v podstatě jedete po dálnici celou dobu, stačí sledovat ukazatele a za chvilku jste v Lipsku. Nám cesta trvala 1:45h (cca 170km). Takže skoro stejně daleko, jako když jsme jeli před týdnem do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou.

Opět doporučím Google mapy, ty si zdarma stáhnete do mobilu a dovedou vás až k zoo.

Vedle je hlavní vlakové nádraží, takže určitě dobrý bod, podle kterého se orientovat. Případně pokud byste sem chtěli vyrazit vlakem, zoologická zahrada je poblíž.

Pamatujte na to, že do centra Lipska je možný vjezd pouze s ekologickou plaketou. Jinak byste mohli platit pokutu 80€.

Parkování

Hned naproti vstupu do zoologické je velký několikapatrový parkovací dům, u vjezdu si klasicky jako v Čr vyzvednete parkovací lístek a před odjezdem jej zaplatíte.

Parkovací dům - Zoo Lipsko

My zde strávili 4 hodiny, takže jsme platili 5€. Celodenní parkování stojí 6€. (červen 2019)

Parkování - ceník - Zoo Lipsko

Zoo Leipzig

Otevírací – provozní doba

  • 21.3. – 30.4.:  9 – 18h
  • Květen – září:  9 – 19h
  • Říjen: 9 – 18h
  • Listopad – 20. Března: 9 – 17h
 • 24. a 31.12. je otevřeno do 15h

Vstupné – ceník

Ceny v době naší návštěvy, aktuální ceník je na webu.

 • Dospělý – 21€
 • Dítě (6-16) – 13€
 • Rodinné vstupné – 51€

Zimní ceny jsou nižší, ale většina návštěvníků stejně pojede na jaře nebo v létě.

Platba online

Pokud si chcete ušetřit frontu u pokladen, můžete si lístky koupit online.

Oficiální stránky zoo Lipsko.

To jsem také udělal, stačí mít vstupenky v mobilu, není nutné je tisknout. Cena je stejná, jako když je platíte na místě, za rodinu 51€. Pozor ale na to, abyste zaškrtli správný počet osob, já dal jen 1 dospělý a 1 dítě a pak jsem to chvíli u vstupu řešil, no nakonec nás pustili :)

Zoo Lipsko – recenze

První, co mě vždy v Německu v zoo zaujme, je to, jak zde mají vše upravené – nejen výběhy zvířat a okolní „křoviny“ :) ale i to, jak jsou oblečeni zaměstnanci a jak mají dobrou náladu. To u nás v Čechách by se zde měli hodně co učit, aby to tak vypadalo alespoň z poloviny. Ale to jen tak na okraj.

Důležitá věc, na kterou byste měli myslet, je mapa celého areálu s popisem, kde najdete jaké zvíře. U vchodu bylo možné si zdarma mapu vzít (ne, opravdu jsme za ní nemuseli platit jako třeba v zoo Olomouc) a přestože je tato info cedule s popisem po celé zoo často rozmístěna, papírová mapa se určitě hodí na prozkoumání, toho kde už jste byli a kam ještě musíte zajít.

Kdo pojedete s malými dětmi, je možné si půjčit malý vozík (valník) a na něm děti vozit. My nachodili celkem 7 km (jak mi ukázaly moje chytré hodinky) a to už je slušná porce kilometrů, což ne každé malé dítě zvládne.

Na mapce je doporučená trasa, kudy byste měli jít, značena od čísla 1 až do 65.

Mapa Zoo Lipsko

My se toho až tolik nedrželi, spíše hledali ty nejzajímavější zvířata nebo ta, která se dětem líbí.

Terarium

To se aktuálně přestavuje, část expozice je ale otevřena a je zde možné vidět např. krokodýla.

Krokodýli - Zoo Lipsko

Kdo má rád medvědy, najde je hned vedle terária. Dále jsme šli kolem výběhu, kde byly lamy a pokračovali výběhu opic a dikobraza k hřišti s drakem. Pro děti parádní místo plné prolézaček a také vodních děl, tak pozor, aby vás nezasáhl nějaký „stříkač“.

Dračí hrad - Zoo Lipsko

Než si to zde děti celé prolezou, doporučuji vám tento hrad také obejít a dostanete se i do sklepa, skoro jak z Pevnosti Boyard :)

foto

Odtud jsme šli kolem klokanů do expozice Pongoland, kde jsou gorily, šimpanzi a orangutani.

Šimpanz - Zoo Lipsko

Tato sekce je úplně vlevo na mapě a také je možné se zde svézt na velbloudovi (6€). Jeden se jmenuje Klaus a druhý Alfred.

Velbloud - Zoo Lipsko

Odtud jsme pokračovali k výběhu, kde byli lvi (no spíše se schovávali), zebry a žirafy. Proč tato lízala ten strom je mi záhadou.

Žirafa - Zoo Lipsko

Roztomilé surikaty jsme také viděli.

Surikata - Zoo Lipsko

Následně jsme opět kolem hradu s drakem pokračovali do sekce Asien, kde na vás čeká tygr, gepard, sloni a dokonce i pásovec.

Slon - Zoo Lipsko

Tudy jsme prošli kolem ptačích výběhů až skoro na začátek zoo, kde je v pavilonu medvídek koala. Sami vidíte, to je prostě pěkný plyšáček :)

Koala - Zoo Lipsko

Ale hlavní bod programu a tzv. must visit místo byl Gondwanaland, což je tropický prales o velikosti dvou fotbalových hřišť, kde se můžete jak projít tak i projet na lodičce (ta stojí 1,5€ dospělý a 1€ dítě).

Gondwanaland 2 - Zoo Lipsko

Určitě doporučuji, projeli jsme se „v tunelu“ za zvuků dinosaurů a následně i po skoro celém „skleníku“.

Youtube video je zde.

Gondwanaland - Zoo Lipsko

Sice ve Freizeitparku Plohn, kde jsme byli před rokem,  byla ta projížďka na lodičkách více „interaktivní“, ale i zde to je zajímavé.

Neviděli jsme zde všechna zvířata, ale nejvíc mě zaujal hroch, ten měl pěkný „výběh“.

Hroch - Zoo Lipsko

A co vám zde určitě doporučím, je procházka po lanovém mostě, odkud si celý prales prohlédnete z výšky.

Lanový most - Zoo Lipsko

Jako fandovi počítačových her se mi vybavila hra Uncharted a Tomb Raider, ty se odehrávají přesně v podobných destinacích.  

Lanový most 2 - Zoo Lipsko

Toto místo bylo skoro poslední, co jsme ze zoo v Lipsku viděli. Odtud jsme pak jen došli kolem pandy červené, několika kapybar v části Sud Amerika, pštrosa Emu, mravenečníka a plameňáků až k východu, ten je kousek vedle vchodu.

Restaurace

Občerstvení zde je dost, ať už klasické klobásy, tak i hranolky s kuřecím a další speciality. Osobně jsme tentokrát nevyzkoušeli, měli jsme zdravou sváču z domova, takže jsme si jen koupili nanuka na osvěžení. Ceny jsou standardní německé, platí klasické přísloví, že nesmíte přepočítávat ceny z Eur na Kč, přecejen platy v Německu jsou stále „trošku“ vyšší.

Čtěte: Čím platit v zahraničí a kde se jaká měna používá.

A hlavně, když už jedu na výlet, tak počítám s tím, že taky něco utratím.

Hodnocení

Zoo Lipsko si po právu zaslouží patřit mezi jednu z nejhezčích evropských zoologických zahrad. V horkém letním dni oceníte opravdu hodně stínu, který zde je, mnoho dětských hřišť a prolézaček, restaurací, deštný prales i ty výběhy, které zdejší zvířata mají.

ALE, hodně zvířat jsme ani neviděli, protože byly schované. A to si nemyslím, že by lvovi vadilo vedro, když v Africe vyrostl :)

Každopádně pokud máte rádi zvířátka a zoo v Čr už jste všechny navštívili, doporučuji vyrazit za hranice. Hodně se nám líbila zoo Berlín, kde jsme též byli a kdo nechce jet daleko, může vyrazit do zoologické v Drážďanech.

Když vám zbyde čas a po cestě budete mít chuť ještě na další prima zábavu pro děti, doporučuji cestou zpět odbočit na Chemnitz, kde je nedaleko parádní zábavní park Sonnelandpark Lichtenau.

Info:

Do Zoo Lepzig se pořádají také zájezdy, ale když tam dojedete v pohodě autem, nač kupovat drahý zájezd, že ano.

Ubytování v Lipsku