Zoo Norimberk + delfinárium. Výlet do Německa pro celou rodinu


Vypravte se na rodinný výlet za delfíny či kapustňáky, kterým se přezdívá „mořské krávy“. Nemusíte za nimi cestovat k moři, stačí vyrazit do německé ZOO s delfináriem v Norimberku.

ZOO a delfinárium Norimberk

Delfinárium Norimberk

Tato místní zoologická zahrada se se svým delfináriem řadí mezi nejnavštěvovanější v Německu. Rozprostírá se na ploše zhruba 70 ha a je zasazena do norimberského lesoparku. Ten je z větší části tvořen duby a borovicemi, ale můžete zde také spatřit buk, habr, lípu, břízu nebo olši. Lesní porost doplňují skalní scenérie, louky a rybníky, které byly při výstavbě zahrady zakomponovány do výběhů zvířat.

Ceník

Platí zde tato cena za vstupné:

Vstupné - Zoo Norimberk
Pokud se rozhodnete vyrazit na výlet poslední pondělí v měsíci, zaplatíte snížené vstupné:

Vstupné - Zoo Norimberk - sleva
Vyrážíte-li na obhlídku zvířat s menšími dětmi, je možno si u pokladny připlatit za ručně vedený vozík (4 Eura) nebo v případě potřeby za invalidní vozík (4 Eura). Invalidní vozík je však zapotřebí rezervovat předem, a to na telefonním čísle: 0911/5454-825.

Největší lákadla v Tiergarten Nürnberg

Delfíní laguna

Ta je pro návštěvníky největším lákadlem. Tato atrakce je přístupna návštěvníkům od roku 1971. V roce 2008 byla zahájena její rekonstrukce, která byla ukončena o 3 roky později. Delfinárium je nejen domovem pro 6 delfínů, ale žijí zde také lachtani a kapustňáci.

Delfinárium Norimberk 2

3 – 4x denně zde můžete zhlédnout vystoupení delfínů (11:00, 12:30, 14:00 a 16:00), během kterého máte možnost spatřit nepředstavitelnou podívanou. Z cvičících kytovců číší nadšení a pokud je pokaždé odměníte potleskem a jásotem, budou nadšeni dvojnásob.

Delfinárium Norimberk 3

Pokud zrovna neprobíhá cvičení, máte možnost je sledovat jak proplouvají lagunou. Jste zvědaví, co delfíni vyvádějí pod hladinou, když zrovna necvičí? Žádný problém.

TIP: Belantis – zábavní park v Německu u Lipska

Delfíní laguna je vybavena podzemními prostory, v nichž jsou velké skleněné tabule, přes které můžete sledovat dění pod vodou.

Aquapark

Toto uskupení výběhů poskytuje dostatek prostoru pro zde chovaná zvířata, kterými jsou lední medvědi, tučňáci, lachtani, bobři či vydry. Zvířata mají k dispozici nejen obrovskou vodní plochu, ale také prostor pro odpočinek na souši.

Zoo Norimberk - tučňáci

Součástí výběhu ledních medvědů je i potok, který tato zvířata v teplých dnech využívají ke zchlazení, nebo vodopád.

Železnice

Vláček, který projíždí částí zoologické zahrady, je věrnou replikou první německé železnice, která vznikla roku 1835 mezi Norimberkem a Fürthem.
Tato atrakce je návštěvníkům k dispozici každý den, v sezóně od Velikonoc do podzimních prázdnin. Svezení není v ceně zakoupené vstupenky, platí se zvlášť na nástupních místech (u žiraf či dětské ZOO).

Jízdné vláček - Zoo Norimberk
Pozn.: Zpáteční jízdné je umožněno zakoupit pouze při nástupu „u žiraf.“ Pokud se chcete svést od dětské ZOO a nemáte zpáteční lístek, zakupte jednosměrnou jízdenku. Děti do 1 roku mají jízdné zdarma. Do vláčku je možné vzít omezený počet kočárků, jejichž převoz je zdarma.

Zábava pro děti

Přijde Vašim ratolestem pozorování zvířat jako „děsná pruda“ a rády by volný čas využily ke skotačení a dovádění? Speciálně pro tento účel byl vystavěn dětský svět JAKO-O.
„Dívejte se, učte se, ochraňujte,“ je motto dětské ZOO, kterou si mohou malí návštěvníci projít, pohladit si a nakrmit některé její obyvatele.
Má Vaše dítě energie nazbyt a potřebuje „vypustit páru?“ K dispozici je herní plocha se skluzavkou, houpačkami, kolotoči a dalšími atrakcemi pro sportovní vyžití. Zatímco Váš potomek si bude hrát, vy můžete v klidu odpočívat.

Užijte si návštěvu ZOO a delfinária naplno

Možná Vás odrazuje dlouhá cesta, ale věřte, že návštěva tohoto zařízení předčí Vaše očekávání. Největší lákadla zdejší zoologické zahrady si Vás chytnou za srdce. Skotačiví vodní živočichové, motýli v tropickém Manatihausu poletující kolem Vás, relaxující kočkovité šelmy… to je jen krátký výčet toho, co zde na Vás čeká.

Zoo Norimberk - tygr

Pokud Vám během procházky vyhládne či vyschne v krku, nevěšte hlavu, nic není ztraceno. V celém areálu se nachází několik míst, kde zaženete hlad i žízeň.

Zážitek na celý život

Spatřit všechna tato zvířata na vlastní oči je zážitek na celý život. Možná se Vám zdejší zoologická zahrada zalíbí natolik, že se sem budete pravidelně vracet.

Web: www.tiergarten.nuernberg.de

Ubytování v Norimberku