Zoo Ohrada – Hluboká nad Vltavou


Zoologická zahrada Ohrada v Hluboké nad Vltavou je jednou z nejstarších zoo v České republice. Toto oblíbené výletní místo se nachází v krásném přírodním prostředí nedaleko slavného zámku Hluboká, což je jedna z nejvýznamnějších památek jižních Čech. Zoo Ohrada je ideálním místem pro rodinné výlety, kde návštěvníci mohou strávit příjemný den v kontaktu se zvířaty a přírodou.

Historie

Zoo byla založena v roce 1939 a od té doby prošla řadou změn a modernizací. Dnes se rozkládá na ploše více než 6 hektarů a domovem zde je více než 300 druhů zvířat, přičemž zvláštní pozornost je věnována zejména domácím druhům, zvířatům žijícím v České republice a evropským ohroženým druhům.

Expozice

Zoo Ohrada nabízí řadu zajímavých expozic a atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Expozice české přírody, kde mohou návštěvníci vidět zvířata typická pro české lesy a pole.
  • Kontaktní zoo, která umožňuje přímý kontakt s některými druhy domácích zvířat, jako jsou kozy, ovce nebo poníci.
  • Rybník s vodními ptáky, kde se mohou návštěvníci pokochat různými druhy kachen, hus a dalších vodních ptáků.
  • Výběhy pro ohrožené druhy, které slouží k ochraně a chovu vzácných a ohrožených druhů.

Vzdělávací aktivity

Zoo Ohrada klade velký důraz na vzdělávací činnost. Pořádá řadu programů pro školy, vzdělávací workshopy a přednášky na téma ochrany přírody a biodiverzity. Díky těmto aktivitám se zoo snaží zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti ochrany životního prostředí.

Informace

Zoo Ohrada je otevřena celoročně, s výjimkou několika svátků. Kromě prohlídky zoo si mohou návštěvníci vychutnat i krásy přilehlého parku nebo navštívit přilehlé muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, které je součástí areálu.

Zoologická zahrada Ohrada v Hluboké nad Vltavou je skvělým místem pro každého, kdo hledá spojení s přírodou a zážitky z blízkého setkání se zvířaty. Je to ideální destinace pro rodiny s dětmi, školní výlety a všechny, kteří se zajímají o přírodu a ochranu životního prostředí.

Parkování

Placené parkoviště u zoo má 400 parkovacích míst pro návštěvníky.

Hluboká Zoo Ohrada

Parkovacích míst je dostatek, několik málo metrů před hlavním vchodem do zoo. Procházka po zoo je zážitkem nejen pro děti.

Mezi nejhezčí určitě patří stezka ve „vodní – ptačí říši“, která je lemovaná jezerem, s možností vychutnat si nejen výhled, ale i občerstvení.

Dětem se moc líbily velké „ptačí domy“ s velkým počtem okolo vás poletujících ptáků mnoho druhů.

Na konci stezky je prostorná vyvýšená restaurace s výhledem na velké dětské hřiště a dětskou kontaktní zoo – kozičky, ovečky, lamy.

Zoologická funguje také jako azyl pro zraněná a nemocná zvířata z volné přírody.

Vstup se psy není bohužel povolen.

TIP: Co vám nesmí uniknout v Hluboké nad Vltavou

Na kolik vás vyjde vstupné hledejte klasicky na oficiálním webu zoo.

Web: www.zoo-ohrada.cz

Také se nám velmi líbila Zoo Jihlava, o která na našem webu najdete článek – recenzi.

Ubytování Hluboká nad Vltavou

Fotogalerie