Zoo Olomouc na Svatém Kopečku + rozhledna


Olomoucká zoo se nachází na Svatém Kopečku. Najdete zde mnoho zvířat, největší raritou jsou žraloci a bílí vlci. Co dalšího zde uvidíte a proč sem vyrazit popíše moje recenze.

Jak jsem už několikrát psal, snažíme se s rodinou zmapovat české zoologické zahrady a návštěvou olomoucké zoo se nám seznam opět zmenšil.

Zoo Olomouc vláček video

Zoo Olomouc Svatý Kopeček

Díky čemu je Sv. Kopeček nejvíce znám je zoologická zahrada, která byla zřízena v roce 1952. Každý rok ji navštíví okolo 300 tisíc návštěvníků. Otevřená je po celý rok. Kromě zvířat v zoologické zahradě si můžete vylézt na rozhlednu, která byla postavena před více než 40lety.  Za dobrého počasí jsou z rozhledny vidět Hostýnské vrchy, Chřiby, Jeseníky a Praděd.

Zoo Olomouc Svatý Kopeček

Jak a kudy se sem dostat je jednoduché, zoologická zahrada sice není přímo v Olomouci, ale najdete ji asi 5 km od města na Svatém Kopečku v ulici Darwinova. Dojedete sem jak autem, tak i klidně vlakem a poté autobusem z Olomouce.

Zoo Olomouc parkování

Možností, kde u zoo zaparkovat, není mnoho a pokud přijedete pozdě, je možné, že volné místo už nenajdete. Hlavní parkoviště pojme 150 aut a jak se můžete podívat na fotkách, ráno v půl 10 v úterý zde bylo jen pár aut, ale odpoledne při našem odjezdu už totálně plno.

Parkování - Zoo Olomouc

Parkování – cena za celý den 50 kč, zaplatíte u pokladny u vstupu do zoo a doklad ukážete až při výjezdu z parkoviště.

Zoo Olomouc otevírací doba

  • Leden, únor, říjen, prosinec – 9 – 16 h
  • Březen, září – 9 – 17 h
  • Duben – srpen – 9 – 18 h

Zoo Olomouc mapa

Mapu tady sice zdarma jako v jiných zoologických zahradách nedostanete, ale cena 8 kč za malou mapku asi nikoho nezruinuje. Trasa je jasná i bez mapy, ale pokud byste bloudili, tak pomůže.

zoo olomouc mapa

Na prohlídku jsme se vydali podle šipek ukazující na směr prohlídky, takže jako první jsme viděli dravé ptáky v lese.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 6

Poté jsme kolem opic a plameňáků došli do pavilonu, kdy byly žirafy a také plazi.

Recenze zoo v Olomouci

Sem jsme se opravdu těšili. Na Moravě je hezky, lidé zde jsou milí a protože se nám moc líbila Lešná Zoo, která odtud není daleko a na tuto olomouckou jsme měli jen dobré reference, museli a chtěli jsme ji také navštívit a vidět zdejší zvířátka osobně :)

Safari vláček

Vedle pavilonu žiraf je start i cíl safari vláčku, který vás sveze jak v částech zoo, kam dojdete i pěšky, ale hlavně v místech, kam můžete dojet pouze tímto způsobem a prohlédnout si zvířata na vlastní oči a zblízka. Projížďka trvala asi 15-20 minut a díky ní jsme věděli, co vše nás zde čeká. Zážitek pro děti i dospělé zaručen.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 14

Vláček se platí.

Zoo Olomouc zvířata

Poté, co jsme vystoupili, jsme šli na krmení plameňáků, což je nedaleko. Díky tomu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací – doporučuji. Dále jsme pokračovali kolem malých i velkých koz, kde byla povinná zastávka u kontaktní zoo, protože děti měly krmení zakoupené u vstupu – 10kč/pytlíček.

Kozy byly srandovní, děti všechny nadšené, zážitek velký.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 16

Kousek odtud je restaurace a hned nad ní vyhlídková věž, ze které uvidíte celé zoo.

Kolem geparda jsme prošli k pavilonu šelem a viděli aquarium se žraloky. Odtud jsme pokračovali do výběhu klokanů, který si můžete projít přímo vevnitř a kromě klokanů uvidíte i sviště, pštrosa a páva – který jej neustále dokola honil :)

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 29

Lanové centrum

A jelikož jsme věděli, že kousek odtud je lanové centrum Lanáček, děti tam skoro běžely :)

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 40

Ale cestou jsme ještě stihli zahlédnout pižmoně a soba polárního.

Lanáček Olomouc je pěkné centrum, děti se dobře vyblbnou a rodiče si mohou dát kávu nebo palačinku ve zdejším stánku. Káva stačila, na oběd bylo ještě brzy.

Další zvířata

Asi po půl hodině jsme pokračovali dále a jelikož jsme skoro vše už viděli z vláčku, tak jsme mířili hlavně za bílými vlky a k mostu o délce 40m nad výběhem opic. Vlk arktický je nádherný, most parádní, stačí mrknout na fotogalerii.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 46

Dále zde jsou medvědi baribalové , kteří mají malá mláďata medvíďata. Kolem nich dojdete do pavilonu, kde najdete netopýry a také zde je fenek „malý psík s velkýma ušima“ :)

Zoo Olomouc restaurace

Kousek od výběhu vlků je další občerstvení a to pizzerie. Kdo máte rád pizzu, zde máte možnost. Jak je psáno na tabuli, prý neměli žádnou stížnost ;-)

A to už jsme byli u cíle, resp. vstupu / východu a měli plán, že se ve zdejší restauraci najíme. Bohužel bylo totálně plno tak jsme zoo opustili, děti si chvíli pohrály na hřišti, které je hned naproti vchodu a šli jsme na oběd do restaurace U Máci, která je pár metrů odtud.

Zde bylo také plno, ale vešli jsme se sem. ALE, i když jídlo nakonec bylo dobré, příště už bych nikomu nedoporučil sem jít, neboť jsme na oběd čekali celou hodinu !!!!

To nám ale zážitek z této pěkné zoologické zahrady nezkazilo a její návštěvu doporučím každému, kdo bude v Olomouci a jeho okolí.

Foto galerie, obrázky, fotky

Fotogalerie z této zoo. Co není vidět na videu výše, rozhodně bude zde.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 19

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 30

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 31

Rozhledna Zoo Olomouc Svatý Kopeček

Rozhledna je v olomoucké zoologické zahradě. Stačí vyjít 128 schodů a naskytne se vám pohled nejen na zoo, ale i město Olomouc a celé jeho okolí. Samozřejmě je odtud vidět i Svatý kopeček.

Samostatně se na rozhlednu nedostanete, musíte si zaplatit vstup do Zoo Olomouc. Je to zajímavé spestření procházky po této nádherné zahradě, kterou můžete projet také safari vláčkem.

Rozhledna v Zoo Olomouc Svatý Kopeček

Tato vyhlídková věž je zajímavá tím, že má trojúhelníkový půdorys. Stojí zde již od roku 1974, autorem projektu je architekt Jan Navrátil. Výška rozhledny je 29m, vyhlídková plošina ve výšce 19 metrů.

Provozní doba

Březen – říjen – Otevřeno denně

Leden, únor, listopad, prosinec – Zavřeno

Výhled z rozhledny v olomoucké zoo 1 Výhled z rozhledny v olomoucké zoo 2

Víte, že i v Praze je rozhledna v zoologické zahradě?

Výhled z rozhledny v olomoucké zoo 3 restaurace pod rozhlednou Kozy

Zoo Olomouc vstupné online

Výborná věc pro každého, kdo nechce čekat dlouhé fronty u vstupu, které, stejně jako jinde, i zoologická zahrada Olomouc bude určitě i víkendech a hlavně o letních prázdninách mít. Na vstupenky online se dostanete přímo z oficiálního webu, je tam vpravo nahoře tlařítko.

Web: www.zoo-olomouc.cz

Příměstský letní tábor v Zoo Olomouc

Kdo nevíte, kam s dětmi v okolí Olomouce o letních prázninách, je zde možnost využít nabídku na letní příměstský tábor. Také jsme tu viděli cca 30 děti a vypadaly opravdu nadšeně.

Mapa – mapy zoo

Adresa, kde leží tato zoologická zahrada. Zjistíte zde i přesnou polohu GPS.

Ubytování na Svatém Kopečku u Olomouce

 

Informace

Rozloha – 42,5 ha

Wikipedie

Počasí

Pořádají se zde různé akce, třeba noční prohlídky, ty by mohly být super, osobně jsme ale zatím nezkusili, raději na zvířata koukáme za světla :)