Zoo Olomouc na Svatém Kopečku


Zoo Olomouc se nachází na Svatém Kopečku. Najdete zde mnoho zvířat, největší raritou jsou žraloci a bílí vlci.

Co dalšího zde uvidíte a proč sem vyrazit popíše moje recenze.

Jak jsem už několikrát psal, snažíme se s rodinou zmapovat české zoologické zahrady a návštěvou olomoucké zoo se nám seznam opět zmenšil.

Zoo Olomouc Svatý Kopeček

Zoo Olomouc Svatý Kopeček

Jak a kudy se sem dostat je jednoduché, zoologická zahrada sice není přímo v Olomouci, ale najdete ji asi 5 km od města na Svatém Kopečku v ulici Darwinova. Dojedete sem jak autem, tak i klidně vlakem a poté autobusem z Olomouce.

Parkování

Možností, kde u zoo zaparkovat, není mnoho a pokud přijedete pozdě, je možné, že volné místo už nenajdete. Hlavní parkoviště pojme 150 aut a jak se můžete podívat na fotkách, ráno v půl 10 v úterý zde bylo jen pár aut, ale odpoledne při našem odjezdu už totálně plno.

Parkování - Zoo Olomouc

Parkování – cena za celý den 50 kč, zaplatíte u pokladny u vstupu do zoo a doklad ukážete až při výjezdu z parkoviště.

Otevírací doba

  • Leden, únor, říjen, prosinec – 9 – 16 h
  • Březen, září – 9 – 17 h
  • Duben – srpen – 9 – 18 h

Mapa zoologické zahrady

Mapu tady sice zdarma jako v jiných zoologických zahradách nedostanete, ale cena 8 kč za malou mapku asi nikoho nezruinuje. Trasa je jasná i bez mapy, ale pokud byste bloudili, tak pomůže.

zoo olomouc mapa

Na prohlídku jsme se vydali podle šipek ukazující na směr prohlídky, takže jako první jsme viděli dravé ptáky v lese.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 6

Poté jsme kolem opic a plameňáků došli do pavilonu, kdy byly žirafy a také plazi.

Recenze zoo v Olomouci

Sem jsme se opravdu těšili. Na Moravě je hezky, lidé zde jsou milí a protože se nám moc líbila Lešná Zoo, která odtud není daleko a na tuto olomouckou jsme měli jen dobré reference, museli a chtěli jsme ji také navštívit a vidět zdejší zvířátka osobně :)

Safari vláček

Vedle pavilonu žiraf je start i cíl safari vláčku, který vás sveze jak v částech zoo, kam dojdete i pěšky, ale hlavně v místech, kam můžete dojet pouze tímto způsobem a prohlédnout si zvířata na vlastní oči a zblízka. Projížďka trvala asi 15-20 minut a díky ní jsme věděli, co vše nás zde čeká. Zážitek pro děti i dospělé zaručen.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 14

Vláček se platí – 40 kč osoba.

Podívejte se na mé video

Zvířata

Poté, co jsme vystoupili, jsme šli na krmení plameňáků, což je nedaleko. Díky tomu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací – doporučuji. Dále jsme pokračovali kolem malých i velkých koz, kde byla povinná zastávka u kontaktní zoo, protože děti měly krmení zakoupené u vstupu – 10kč/pytlíček.

Kozy byly srandovní, děti všechny nadšené, zážitek velký.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 16

Kousek odtud je restaurace a hned nad ní vyhlídková věž, ze které uvidíte celé zoo.

Kolem geparda jsme prošli k pavilonu šelem a viděli aquarium se žraloky. Odtud jsme pokračovali do výběhu klokanů, který si můžete projít přímo vevnitř a kromě klokanů uvidíte i sviště, pštrosa a páva – který jej neustále dokola honil :)

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 29

Lanové centrum

A jelikož jsme věděli, že kousek odtud je lanové centrum Lanáček, děti tam skoro běžely :)

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 40

Ale cestou jsme ještě stihli zahlédnout pižmoně a soba polárního.

Lanáček je pěkné centrum, za 50 kč se děti dobře vyblbnou a rodiče si mohou dát kávu nebo palačinku ve zdejším stánku. Káva stačila, na oběd bylo ještě brzy.

Další zvířata

Asi po půl hodině jsme pokračovali dále a jelikož jsme skoro vše už viděli z vláčku, tak jsme mířili hlavně za bílými vlky a k mostu o délce 40m nad výběhem opic. Vlk arktický je nádherný, most parádní, stačí mrknout na fotogalerii.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 46

Kousek od výběhu vlků je další občerstvení a to pizzerie. Kdo máte rád pizzu, zde máte možnost. Jak je psáno na tabuli, prý neměli žádnou stížnost ;-)

Dále zde jsou medvědi baribalové , kteří mají malá mláďata medvíďata. Kolme nich dojdete do pavilonu, kde najdete netopýry a také zde je fenek „malý psík s velkýma ušima“ :)

A to už jsme byli u cíle, resp. vstupu / východu a měli plán, že se ve zdejší restauraci najíme. Bohužel bylo totálně plno tak jsme zoo opustili, děti si chvíli pohrály na hřišti, které je hned naproti vchodu a šli jsme na oběd do restaurace U Máci, která je pár metrů odtud.

Zde bylo také plno, ale vešli jsme se sem. ALE, i když jídlo nakonec bylo dobré, příště už bych nikomu nedoporučil sem jít, neboť jsme na oběd čekali celou hodinu !!!!

To nám ale zážitek z této pěkné zoologické zahrady nezkazilo a její návštěvu doporučím každému, kdo bude v Olomouci a jeho okolí.

Foto galerie, obrázky, fotky

Fotogalerie z této zoo. Co není vidět na videu výše, rozhodně bude zde.

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 19

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 30

Zoo Olomouc - Svatý kopeček 31

Web: www.zoo-olomouc.cz

Příměstský letní tábor v Zoo Olomouc

Kdo nevíte, kam s dětmi v okolí Olomouce o letních prázninách, je zde možnost využít nabídku na letní příměstský tábor. Také jsme tu viděli cca 30 děti a vypadaly opravdu nadšeně.

Mapa – mapy zoo

Adresa, kde leží tato zoologická zahrada. Zjistíte zde i přesnou polohu GPS.

Ubytování

Ubytování na Svatém Kopečku u Olomouce si vybere každý.

 

Informace

Rozloha – 42,5 ha

Wikipedie

Počasí

Pořádají se zde různé akce, třeba noční prohlídky, ty by mohly být super, osobně jsme ale zatím nezkusili, raději na zvířata koukáme za světla :)

Doporučujeme:

1 komentář u „Zoo Olomouc na Svatém Kopečku“

  1. Dobrý den, lze navštívit zoo se starou čivavou v psím ruksaku na zádech bez náhubku.Děkuji Dvořák

Napsat komentář