Zoo Plasy 🦁

Navštivte Zoo Plasy. Přestože Plzeň je poměrně veliké město, které nabízí spoustu míst k vyžití a to jak pro malé, tak pro velké. je to i město známé a výletovým nadšencům se může snadno stát, že dostupné atrakce, které město nabízí, se stanou vyčerpanými. Co dál? Řešení je snadné. Prozkoumat okolí!


Vhodnou destinací k navštívení je město Plasy, které se nachází zhruba 30 minut autem severně od Plzně. Jedná se o malé město, kterým protéká řeka Střela a nachází se zde hned několik unikátních míst. V první řadě je to cisterciácký klášter založený před téměř 900 lety. Opakem ke starodávnému klášteru je o pár století mladší soukromá Zoo.

Zoo Plasy recenze

Zoo lze snadno ve městě najít nejen díky dostatečnému značení, ale také díky tomu, že se nachází relativně blízko vlakovému nádraží (zhruba 500 metrů).

Personál je příjemný stejně jako vstupné, které není vysoké, pokud si k němu domyslíme, že se jedná o soukromou zoologickou zahradu, která chová přes 300 jedinců. Ve své podstatě se vstupné dělí na dvě období a to na “zimu”, kdy je vstupné pro dospělé 150 Kč a pro děti 90 Kč. Druhým obdobím je “léto”, kdy se cena zvýší u obou kategorií o 30 Kč. Senioři a ZTP mají samozřejmě slevu a děti do 100 cm výšky mají návštěvu zdarma.

Zoo Plasy

U vstupu je rovněž nabídnuta možnost mít prohlídku zvířat spojenou s hrou v podobě minigolfu, jehož dráha kopíruje převážnou část trasy.

Zoo je koncipována jako naučná cesta kolem světa a proto jsou jednotlivá zvířata umístěna postupně do jednotlivých krajů, které nelze přehlédnout. Kromě klasických kontinentů se zde nacházejí oblasti prehistorické a také nadšenci do pověstí si v Transylvánii najdou své.

Zvířata v Plasy zoo

Jak již bylo výše zmíněno, nachází se zde okolo 300 jedinců zvěře, které lze rozdělit celkové do počtu 80 druhů. Nadšenci do šelem, hadů, primátů i ptáků si zde najdou své. Ovšem aby to nebylo tak obyčejné, v Zoo je možné spatřit neobvyklá zbarvení některých jedinců jako jsou například bílý tygr (který je zatím ještě spíše kotětem než dospělým), černý levhart a jistě i mnoho dalších, kteří mi unikli.

Zoo Plasy 2

Mini Zoo Plasy shrnutí

Jedná se o malou Zoo, kterou je možné projít do 2 hodin, velikost ovšem kompenzuje dokonalým prostředím, kterým nadchne především děti. Trasa, kterou návštěvník postupuje v prohlídce je doplněná interaktivními vzdělávacími hrami.

Z celkového pohledu Zoo působí příjemným dojmem. V areálu se nachází i dřevěné stoly s lavicemi a připojeným občerstvením. U vstupu a zároveň východu je možné si vyfotit vlastní originální pohlednice nebo se připojit mezi rodinu adoptivních rodičů, kteří mají vždy své jméno u příslušného zvířete.

Zoo Plasy 3

Doprava, jak se sem dostat + parkování

Co se týče dopravení se na místo, je možné tak učinit autem, kdy parkování je zdarma po celý den. Nicméně možná i výhodnější variantou je doprava vlakem v podobě osobáčku, který z Hlavního nádraží v Plzni jede zhruba 40 minut, nebo rychlík, který jede 30 minut. Co se týče časové dotace, pak vlak jezdí trasu Plzeň- Plasy každou půlhodinu až hodinu.

Malý tip na závěr je, že v okolí Zoo se nachází hned několik restaurací a pekáren, které je možné navštívit místo občerstvení v areálu.

Web: https://www.zooplasy.cz/

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet:

Napsat komentář