Zoo Plzeň


V roce 2013 o prázdninách jsme navštívili tuto západočeskou zoologickou zahradu, ve které najdete i Dinopark.

zoo plzeň cedule

Zoo Plzeň parkování

Parkoviště při dolním vstupu je opravdu dlouhé a tak míst k zaparkování je dostatek.

Parkování - Zoo Plzeň

Poplatek byl 50 Kč, takže cena dobrá, dostanete kartičku, kterou budete potřebovat při výjezdu na druhém konci parkoviště. Celkem super systém, ostatní zoo v ČR by si zde mohly vzít příklad.

U pokladny si zvolíte, zda spolu se Zoo a botanickou zahradou navštívíte i Dinopark a dle toho dostanete i zde lístky navíc právě do Dinoparku, které použijte ke vstupu.

Zoologická zahrada Plzeň je v dolní části rozsáhlá a v rovině a poté je jen na Vás, jakou trasu si zvolíte dále, po chodníku či cestě, nebo v terénu v lese, kde jsme „potkali“ pračlověky u ohniště  s coca-colou v ruce :). Po cestě za dinosaury narazíte i na několik akvárií s rybkami menšími i většími. V Zoo je mnoho krásných zvířat, lev s nádhernou hřívou a lvicí, medvědi hnědí, hrošíci, klokani, mnoho druhů z ptačí říše, hodně opiček, nosorožec a žirafy, které je možno si prohlédnout z vyvýšené „terasy“.

Hroch - Zoo Plzeň

Žirafy - Zoo Plzeň

Lvi - Zoo Plzeň

Máte-li hlad, dobře se najíte v restauraci Kiboko

Občerstvení jako všude smažené hranolky a podobně při(pře)pálené „dobroty“, takže malou svačinku sebou, ale pokud vydržíte a projdete Dinopark, tak při cestě dolů narazíte na „jídelnu“, kde mají normální jídlo. V Dinoparku nám tedy vůbec nechutnalo, zvláště smažené kuřecí kousky absolutně bez chuti a hranolky nedosmažené to bylo něco, co si nedávejte, jen teplá kukuřice v kelímku byla výborná. Takže se občerstvěte pokud možno až dole v restauraci KIBOKO v okolí lvů.

Plzeňská zoo nezklamala, ale Dinopark je asi její největší „plus“. Příjemně strávené odpoledne.

Pejskové nemají přístup do Zoo, po zahradě je pár zvířátek pohybujících se v blízkosti lidí až tak, že například lemuři byli přímo na chodníku mezi lidmi a chápu chovatele, že nechtějí riskovat zranění zvířete. Takže pejska nechte doma.

Otevírací doba

  • Duben – říjen: 8 – 19h
  • Listopad – březen: 9 – 17h

Vstupné

Cena vstupného je celkem příznivá, v porovnání s dalšími zahradami v ČR. Aktuální ceník najdete na webu.

Web: www.zooplzen.cz – Oficiální stránky zoologické, najdete zde i webkamery

Rádi chodíte s dětmi do zoo? V tom případě si přečtěte recenze zoologických zahrad v Čechách i zahraničí. Pokud vám ještě po návštěvě zbyde čas a síly :) můžete pokračovat do Techmanie, kde se zabaví jak děti tak i dospělí. A podívejte se také na české dinoparky.

Doporučujeme:

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář