Zoo Plzeň

V roce 2013 o prázdninách jsme navštívili tuto západočeskou zoologickou zahradu, ve které najdete i Dinopark.


zoo plzeň cedule

Zoo Plzeň parkování

Parkoviště při dolním vstupu je opravdu dlouhé a tak míst k zaparkování je dostatek.

Parkování - Zoo Plzeň

Poplatek byl 50 Kč, takže cena dobrá, dostanete kartičku, kterou budete potřebovat při výjezdu na druhém konci parkoviště. Celkem super systém, ostatní zoo v ČR by si zde mohly vzít příklad.

U pokladny si zvolíte, zda spolu se Zoo a botanickou zahradou navštívíte i Dinopark a dle toho dostanete i zde lístky navíc právě do Dinoparku, které použijte ke vstupu.

Zoologická zahrada Plzeň je v dolní části rozsáhlá a v rovině a poté je jen na Vás, jakou trasu si zvolíte dále, po chodníku či cestě, nebo v terénu v lese, kde jsme „potkali“ pračlověky u ohniště  s coca-colou v ruce :). Po cestě za dinosaury narazíte i na několik akvárií s rybkami menšími i většími. V Zoo je mnoho krásných zvířat, lev s nádhernou hřívou a lvicí, medvědi hnědí, hrošíci, klokani, mnoho druhů z ptačí říše, hodně opiček, nosorožec a žirafy, které je možno si prohlédnout z vyvýšené „terasy“.

Hroch - Zoo Plzeň

Žirafy - Zoo Plzeň

Lvi - Zoo Plzeň

Máte-li hlad, dobře se najíte v restauraci Kiboko

Občerstvení jako všude smažené hranolky a podobně při(pře)pálené „dobroty“, takže malou svačinku sebou, ale pokud vydržíte a projdete Dinopark, tak při cestě dolů narazíte na „jídelnu“, kde mají normální jídlo. V Dinoparku nám tedy vůbec nechutnalo, zvláště smažené kuřecí kousky absolutně bez chuti a hranolky nedosmažené to bylo něco, co si nedávejte, jen teplá kukuřice v kelímku byla výborná. Takže se občerstvěte pokud možno až dole v restauraci KIBOKO v okolí lvů.

Plzeňská zoo nezklamala, ale Dinopark je asi její největší „plus“. Příjemně strávené odpoledne.

Pejskové nemají přístup do Zoo, po zahradě je pár zvířátek pohybujících se v blízkosti lidí až tak, že například lemuři byli přímo na chodníku mezi lidmi a chápu chovatele, že nechtějí riskovat zranění zvířete. Takže pejska nechte doma.

Otevírací doba Zoo Plzeň

  • Duben – říjen: 8 – 19h
  • Listopad – březen: 9 – 17h

Vstupné

Cena vstupného je celkem příznivá, v porovnání s dalšími zahradami v ČR. Aktuální ceník najdete na webu.

Web: www.zooplzen.cz – Oficiální stránky zoologické, najdete zde i webkamery

Rádi chodíte s dětmi do zoo? V tom případě si přečtěte recenze zoologických zahrad v Čechách i zahraničí. Pokud vám ještě po návštěvě zbyde čas a síly :) můžete pokračovat do Techmanie, kde se zabaví jak děti tak i dospělí. A podívejte se také na české dinoparky.

Pravěká osada z doby železné v Zoo Plzeň

Plzeňská ZOO patří mezi ty nejkrásnější v České republice, což je dáno zejména tím, že se neustále rozvíjí a buduje stále nové a nové pavilony a další zajímavé atrakce. A právě jedna z nich je předmětem tohoto tipu na výlet. Jedná se o osadu z doby pravěké, a to konkrétně z pozdní doby železné, která se nachází v samotném srdci plzeňské zoologické zahrady.

Archeoskanzen Plzeň

Archeoskanzeny patří mezi velice oblíbené turistické cíle, jelikož jsou to místa, kde historie doslova „ožívá“. Rekonstruuje se zde život pravěkých lidí a je tak možno nahlédnout, jak naši předci skutečně žili. Pakliže ideálně načasujete výlet do plzeňského archeoskanzenu v jednom z osmi termínů v roce, kdy se konají v rámci projektu Dny pravěkých technologií zážitkové workshopy, budete si moci vyzkoušet tradiční řemesla a činnosti jako jsou rozdělávání ohně, výroba keramiky, mletí obilí a mnoho dalšího. Případně si můžete vyzkoušet práci archeologů.

Pravěká osada - Zoo Plzeň

Pravěká osada

Pravěká osada je velice oblíbeným místem pro rodiny s dětmi, jelikož jsou v těsném okolí a hlavně v rámci expozice připraveny různé úkoly a kvízy pro mladší návštěvníky. Avšak nejen pro ně, díky informačním tabulím si na své přijde stejně tak každý zájemce o historii. Celé místo pak obklopuje velice zajímavá naučná stezka.

Pravěká osada - Zoo Plzeň 2

V rámci archeoskanzenu se také nacházejí lavičky a stoly, tudíž se hodí jakožto skvělé místo pro odpočinek, kde si můžete rovněž užít svačinu. Hned vedle si pak můžete prohlédnout třeba výběh s vlky.

Pravěká osada - Zoo Plzeň 3

Výlet můžete samozřejmě spojit s procházkou po plzeňské zoologické a botanické zahradě, případně se podívat na modely dinosaurů v přilehlém Dinoparku. Pakliže hledáte tip na hezký výlet, kde se vaše děti vyblbnou a zároveň se něco zajímavého dozví, a vy si odpočinete v zajímavém prostředí, archeoskanzen v rámci plzeňské ZOO by pro vás mohl být ideální volbou.

Kam dál v Plzni:

Napsat komentář