Zoo Praha – 5. nejhezčí zoologická zahrada na světě

Zoo Praha je jedna z nejhezčích zoologických zahrad na světě. Aktuálně je na 5.místě. Najdete ji v pražské čtvrti Troja. Je nově přestavěná, má nové pavilony a proto jsme sem opět po letech s dětmi zavítali.


Už je to nějaký pátek, kdy jsme v pražské zoo byli naposledy. Od té doby se zde opravdu mnohé změnilo.

Zoologická zahrada Praha parkování

Člověk by neřekl, že když přijede v sobotu v půl 11, už tady bude skoro všude plno. Je zde několik parkovišť, jedno kousek níže pod hlavním vchodem, to už bylo beznadějně plné, tak nás poslali silnicí rovně dál, kde je dolní vchod do zoo a parking větší, asi 2x takový než ten nejblíže u vchodu. Tam už jsme se vešli, ale auta přibývala opravdu rychle.

Pokud by i zde bylo plno, můžete auto nechat na parkovišti u horního vstupu do zoologické zahrady, tam bylo volno vždy.

Otevírací doba

  • 9-18 h

Recenze Zoo Praha

zoo praha 5 nej zoologická zahrada na světě

Poté, co jsme vešli do zoo, jsme se mohli podívat na číslo, kolik zde už je návštěvníků. Už v 11 hodin dopoledne zde bylo 4000 lidí. Ale to je nic proti tomu, když jsme šli večer domů, to už číslo ukazovalo, kolik prošlo branami zoologické zahrady, počet téměř 10 000 návštěvníků, přesně 9800 v půl 6 večer. To už je opravdu slušná porce lidí :)

Pro rodiny s dětmi je zoologická zahrada v Praze opravdu skvělé místo.

Od minulé návštěvy jsme si pamatovali kudy vede trasa, ale raději jsme si koupili mapu – plánek, neboť se zoo podstatně rozrostla. Důvodem byly i záplavy, které zoo postihly před pár lety a přesun některých zvířat, např. slonů, byl nutný. Místo nich na původním místě je nyní pěkné dětské hřiště.

Šli jsme klasickou trasou do kopce kolem indonéské džungle a ledních medvědů k novým pavilonům u severního vchodu, kde jsou sloni ve svém údolí a taky žirafy v africkém domě.

zoo praha lední medvěd

Zde to je opravdu moc pěkné – nové.

zoo praha sloni

Od slonů můžete pokračovat kolem levhartů a tygrů k hostinci Gočárův dům, kde je možné si dát třeba oběd. My se najedli hned po vstupu v restauraci Oceán, takže nebylo nutné jít kolem celé zoo dokola, ale dali jsme se zkratkou kolem sochy Radegasta k rozhledně Obora. Vedle ní je dětské hřiště, takže kdo nebude chtít vidět Prahu z výšky, může si pohrát na hřišti.

Jedno je jisté, pokud se budete poctivě zastavovat u každého pavilonu a výběhu, už u rozhledny vás budou bolet nohy. Ale vězte, že to máte teprve polovinu prohlídky před sebou.

Po menší přestávce a svačině jsme pokračovali z kopce dolů kolem bizonů a velbloudů. Cestou narazíte na lanovku, která vám může zkrátit cestu do dolní části zoo. Lepší je ale vyjet lanovkou zespoda nahoru než obráceně.

Je tu v zoo dokonce i protiletecký kryt.

zoo praha protiletecký kryt

Dál jsme pokračovali pěšky kolem rezervace Bororo a voliér pod skalou směrem k Velemlokáriu. Mloci byli opravdu velcí. Hned vedle je pavilon šelem a plazů.

zoo praha lvice

zoo praha tygr

zoo praha had

Kousek odtud i pavilon goril, jedné ze zdejších nejnavštěvovanějších expozic. Mají to tu pěkné opičáci a dokonce byli i venku :)

zoo praha gorila

Kousek od jižního vchodu, kde jsme parkovali, je dětská kontaktní zoo a také pěkné prolézačky, tam se děti dobře vyřádí, pokud jim zbydou síly.

Určitě také doporučuji vidět vodní svět a opičí ostrovy a také Čambal – pavilon gaviálů. Kousek odtud už je také pavilon tučňáků, lachtani a restaurace.

zoo praha tučňák

Restaurace

Je jich zde několik, ale osobně máme několikrát ověřenu výbornou restauraci u hlavního vchodu, jmenuje se Oceán. Jídla v nabídce je vždy dost, jak pro dospělé, tak  nabídka dětských jídel. Místa je dost, pokud bude plno vevnitř, můžete sedět venku na čerstvém vzduchu. Ceny také přijatelné.

Zvířata

Zvířat v pražské zoologické zahradě je opravdu mnoho, jen se sami podívejte.

Adaxi, anakondy, anoa, antilopy, bažanti, bizoni, člunozubci, dikdikové, dvojzoborožci, emu, gaviáli, gepardi, gibboni, gorily, parézy, hrabáči, hroši, hyeny, chápani, ibisové, jeleni, jeřábi, jihoamerické šelmy, kasuáři, kiangové, klokani, kolpíci, koně Převalského, kotulové, kozorožci, lachtani, lamy, lední medvědi, leguáni, lemuři, levharti, loriové, losi, lvi, magoti, mangusty, medojedi, mravenečníci, myši, naši plazi, nosáli, orangutani, orli, orlosupi, pandy, paovce, pavouci, pekariové, pelikáni, plameňáci, přímorožci, psouni, pštrosi, ptáci z Asie, sambaři, sitatungy, sloni, sobi, sojkovci, sovy, supi, surikaty, tahři, takini, tamaríni, tapíři, tučňáci, tygři, urzoni, varani, velbloudi, velemloci, velké želvy, vlci, vodní ptáci, vodušky, vydry, zebry, zubři, žirafy.

zoo praha sob

TIP: Další zoologické zahrady v České republice.

zoo praha svišť

Máte rádi dinosaury? Pak musíte vidět dinopark v Praze a také další české dinoparky.

zoo praha volavka

Zákaz kouření a jeho nedodržování

Jsou věci, které mě dokáží naštvat a toto je právě jedna z nich. V celém areálu zoo platí zákaz kouření. Ale ty závisláci prostě musí sedět všude a nevydrží to, dokud zde neukončí návštěvu.

V jiných, civilizovaných zemích, už se skoro nekouří a pokud by si někdo zapálil na veřejnosti, platí opravdu tučnou pokutu. Zde bohužel ne.

Doprava do Zoo

Kdo sem nedojede autem, může i vlakem (zastávka Praha Holešovice a odtud cca 2 km pěšky). Další možnost, jak se dostat do zoo, je tramvají č. 17 a poté autobusem MHD (číslo 112 a 236). Metro sem bohužel nejede. Zajímavou možností je plavba lodí – parníkem.

Přečtěte si, jak ušetřit za celodenní jízdenku na městskou hromadnou dopravu v hlavním městě.

Závěr

Pražská zoologická zahrada si své umístění v top 5 rozhodně zaslouží, nové pavilony jsou nádherné a pokud nevíte, kam o víkendu, toto je rozhodně jeden z mých SUPER TIP TOP TIPŮ :)

Společně se Zoo Lešná bych je obě vyzdvihl jako ty nejhezčí u nás.

Vstupenky online

V pražské zoologické byla vždy fronta u vstupu, když jsme zde byli, proto až budete plánovat návštěvu, kupte si vstupné přes internet a budete to mít bez čekání u vchodu.

Zoo Praha mapa

Adresa zoologické zahrady v Praze.

Zoologická zahrada hlavního města Prahy je v městské části Praha Troja u Trojského zámku.

Web: www.zoopraha.czoficiální stránky, kde najdete samozřejmě i aktuální ceník za vstupné

Údolí slonů živě – web kamera a video online

Ubytování Praha – Booking

 

Recenze pražské zoo z roku 2013 – historické okénko :)

Pražskou zoologickou zahradu asi není třeba představovat, je to největší zoo u nás, kde najdete mnoho exotických zvířat, která v jiných zahradách nejsou.

Až budete plánovat cestu do pražské Troji, kde se zoo nachází, tak doporučuji vyrazit ráno, protože by se vám mohlo stát pokud pojedete autem, že už třeba ve 12h nebudete mít kde zaparkovat, i když míst pro parkování je docela dost, ale v případě pěkného počasí je i návštěvníků mnoho :)

Areál Zoo Praha Troja je „rozdělený“ do dolní a horní části, po vstupu do areálu jdeme zpravidla vždy do té horní, kde jsou bílí medvědi, klokani, zajímavý „skoropštros“ kasuár :), opičky, netopýři a také se vám naskytne krásný výhled na kus Prahy.

Pro děti je u několika domečků s občerstvením i pár prolézaček, takže se mohou na chvíli vydovádět.

Prolézačky - Zoo Praha

Zoologická zahrada hl. m. Prahy rozhodně stojí za návštěvu

Do dolní části je možné dojet vláčkem, řekl bych že tam už jsou ty více zajímavější zvířata jako tučňáci, gorily, sloni, tygři, lvi i krokodýli.

Tučňáci - Zoo Praha

Tygr - Zoo Praha

Krokodýli - Zoo Praha

Kousek od dolního východu ze zoo je dětská minizoo, něco jako malá farma s domácími zvířaty, kde kromě slepic, prasat a kachen děti uvidí i malé poníky.

Po celé zoo je mnoho stánků s občerstvením, ale pokud netoužíte po přesmažených hranolkách, hamburgerech, párku v rohlíku a podobných pochutinách, pak zavítejte do restaurace kousek od vstupu, kde je mnoho míst k sezení a česká kuchyně vhodná i pro malé děti.

Zoologická zahrada Praha Troja je jedna z nejhezčích na světě, tak ji taky musíte navštívit.

Vláček - Zoo Praha

Některá zvířata, jako například gorily, na webu můžete sledovat online.

Gorila - Zoo Praha

Bývalá rozhledna Obora v Zoo Praha

Rozhledna Obora stála v pražské zoo od roku 2009 do roku 2018 na nejvyšším místě zoologické zahrady poblíž morového sloupu a také restaurace.

Rozhledna Obora Zoo Praha

Co z rozhledny bylo možné vidět

Výhled na Pražský hrad.

rozhledna obora zoo praha 2

Žižkovský vysílač City Tower.

rozhledna obora zoo praha 3

TIP: Navštivte i další české rozhledny.

rozhledna obora zoo praha 4

Restaurace pod vámi.

rozhledna obora zoo praha 5

Zoo mezi stromy.

rozhledna obora zoo praha 6

Paneláky vzadu to kazí, jinak výhled dobrý.

rozhledna obora zoo praha 7

Další rozhlednu v zoo najdete v olomoucké zoo na Svatém kopečku.

Ubytování v Praze

Co ještě v Praze a okolí zoo navštívit

Napsat komentář