Pražskou zoologickou zahradu asi není třeba představovat, je to největší zoo u nás, kde najdete mnoho exotických zvířat, která v jiných zahradách nejsou.

Až budete plánovat cestu do pražské Troji, kde se zoo nachází, tak doporučuji vyrazit ráno, protože by se vám mohlo stát pokud pojedete autem, že už třeba ve 12h nebudete mít kde zaparkovat, i když míst pro parkování je docela dost, ale v případě pěkného počasí je i návštěvníků mnoho :)

Areál Zoo Praha Troja je „rozdělený“ do dolní a horní části, po vstupu do areálu jdeme zpravidla vždy do té horní, kde jsou bílí medvědi, klokani, zajímavý „skoropštros“ kasuár :), opičky, netopýři a také se vám naskytne krásný výhled na kus Prahy. Pro děti je u několika domečků s občerstvením i pár prolézaček, takže děti se mohou na chvíli vydovádět.

Zoologická zahrada hl. m. Prahy rozhodně stojí za návštěvu

Do dolní části je možné dojet vláčkem, řekl bych že tam už jsou ty více zajímavější zvířata jako tučňáci, gorily, sloni, tygři, lvi i krokodýli.

Kousek od dolního východu ze zoo je dětská minizoo, něco jako malá farma s domácími zvířaty, kde kromě slepic, prasat a kachen děti uvidí i malé poníky.

Po celé zoo je mnoho stánků s občerstvením, ale pokud netoužíte po přesmažených hranolkách, hamburgerech, párku v rohlíku a podobných pochutinách, pak zavítejte do restaurace kousek od vstupu, kde je mnoho míst k sezení a česká kuchyně vhodná i pro malé děti.

Zoologická zahrada Praha Troja je jedna z nejhezčích na světě, tak ji taky musíte navštívit.

Web: www.zoopraha.cz

Pražská zoo má na stránkách vše, co vás zajímá, například: vstupné – ceník, otevírací doba, mapa, parkování, gorily, galerie, žirafa, lachtani, lexikon zvířat, webkamera, logo, adresa, vstup, sleva, adopce zvířat.

Některá zvířata, jako například gorily, na webu můžete sledovat online.

Už máte tedy připraveny peníze na vstupenky a vyrazíte na výlet směr Praha? :)

Foto galerie

Ubytování Praha

Ubytování v Praze rezervujte zde

Co ještě v Praze a okolí zoo navštívit

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •