Zoo Sedlec u Mikulova

Máte rádi zvířata a návštěvu zoologické zahrady považujete za příjemný a poučný zážitek? Vybavte se dobrou náladou a vydejte se s dětmi na výlet do malé jihomoravské obce Sedlec. Čeká na vás zajímavé přírodní zákoutí i nenáročná vycházka, kterou můžete bez problémů absolvovat i s malými dětmi v kočárku.


Nedaleko vlakového nádraží se nachází zajímavě pojatá malá soukromá ZOO, která byla zpřístupněna veřejnosti teprve v roce 2018. Její expozice je potokem Včelínek rozdělená na dvě části. Najdete v ní jak exotická zvířata, tak i vodní ptactvo a domácí zvířata.

Soukromá ZOO se začíná postupně angažovat také do ochrany ohrožených živočišných druhů. V letech 20018 – 2019 se aktivně zapojila do programu záchrany kambodžských krokodýlů.

Kudy do ZOO Sedlec?

Vstup do areálu faunaparku najdete v části označené písmenem „A“. K pokladně vás dovede dřevěný most. V této části se nachází venkovní ohrady, voliéry, výběhy se zvířaty, terárium i chovné zázemí.

Zoo Sedlec u Mikulova

Jaká zvířata na vás čekají? Dikobraz, mara, surikaty, kočkodani, jeřábi, morčata, zmije růžkatá, ale i veverky a vodní želvy. Návštěvníci si mohou zakoupit ve stánku i malé občerstvení. Posezení u kávy si můžete zpříjemnit pohledem na malé jezírko s lekníny.

Zoo Sedlec u Mikulova 3

Zoo Sedlec u Mikulova 4

V části areálu označené písmenem „B“ se vaše prohlídka bude točit kolem vodní nádrže. Vy si můžete z blízka prohlédnout nejen její obyvatele (kachny, husy), ale také další výběhy se zvířaty (klokan Bennettův, koza domácí, osel domácí, antilopa, zebra Böhmova, rys ostrovid a další).

Zoo Sedlec u Mikulova 2

Otvírací doba a vstupné

Zoo Sedlec je otevřená v průběhu sezóny po celý týden od 9, 00 – 17, 00 hodin. Dospělí návštěvníci mají vstup za 100 Kč. Děti od 2 – 15 let za 50 Kč. Děti mladší 2 let a ZTP mohou do faunaparku zdarma.

Vstupné do areálu je možné platit pouze v hotovosti.

Parkování

Svůj vůz zaparkujete na vyhrazeném parkovišti asi 300 metrů od vstupu do areálu faunaparku.

Web: www.zoosedlec.cz

Kam dál v okolí na výlet

Napsat komentář