Na dovolené na Pálavě jsme navštívili mnoho turistických zajímavostí a vyrazili jsme za pandou velkou i do vídeňské zoo. Ubytování v Mikulově poskytlo ideální bod pro start výletů do okolí a protože jsme byli zklamáni, že při našem loňském výletu do Zoo Berlín jsme pandu neviděli a Vídeň odtud nebyla daleko, vyrazili jsme.

Jedeme do Zoo Vídeň – Schönbrunn

Plán, že bychom jeli v Rakousku po okreskách, abychom se vyhnuli dálnici a s tím spojené nutnosti mít rakouskou dálniční známku, jsem zavrhl a u nejbližší pumpy ještě v Čechách tuto známku koupil. Sice je v Rakousku prý levnější (cca 8€), ale koupil jsem ji zde. Cena 310kč sice nebyla nic moc, ale co už, jsem na dovolené, tak nebudu řešit pár korun, parkování ve Vídni vyšlo na víc, jak se dozvíte v další části článku.

Nechcete cestovat za hranice? Zoo Lešná Zlín se vám určitě také bude libit.

Naposledy jsem v Rakousku byl s rodiči po revoluci v roce 1991, kdy mi bylo 14 let a i když už se na hranicích nemuselo stavět, dnešní výlet do Vídně byl poněkud rychlejší. Z Mikulova dojedete po okresních silnicích – v Rakousku po E461 přes Drasenhofen a Poysdorf a přes několik vesnic asi po 25 kilometrech k nájezdu na dálnici A7 a pak už frčíte až do Vídně, kde „u zoo jen odbočíte 2x doleva a jste tam.“ Parkování ve Vídni je celkem oříšek, jet podle cedulí k doporučovanému parkovišti se neukázalo jako zrovna dobrý nápad. Nakonec jsme zaparkovali hned naproti zoo vedle hotelu v podzemním parkovišti, cena za 4 hodiny byla 12,40€, ale platíte až za dobu, kterou zde strávíte, podobně jako v ČR na placených parkovištích.

Do Zoo Vídeň projdete parkem, kde jsou nádherně střižené keře a i květinová výzdoba stojí za to.

Ceny vstupného (vstupenek)

Do zoologické zahrady ve Vídni je možné zakoupit vstupenky buď samostatně, nebo kombinované vstupné například s obřím kolem v Prátru, pak to vychází celkem dobře. My využili jen zoo, přecejen ty 4h v 35C ve stínu stačily :) Děti do 6 let neplatí, to máme jedno :) pak od 6-18let platí polovinu co dospělí. Celkem nás vstup vyšel na 42€.

Vídeňská zoo stojí za návštěvu

Potěšilo nás, že hlavní atrakce, pandy, jsou hned vedle vchodu vlevo a není třeba se plahočit přes půl zoo jako v některých českých areálech. Pandy zrovna obědvaly bambus, jak se můžete podívat na videu. Ještě jsme se na ně šli podívat při zpáteční cestě a to zrovna máma panda krmila malého medvídka :)

Panda na Youtube

Areál této zoo je pěkný, to se musí nechat. Zvířata mají pěkné výběhy, tematických areálů zde je mnoho, například tropický pavilon,kde vám nad hlavami létají netopýři, rozesmál téměř všechny návštěvníky, kteří odtud vycházeli :) Tučňáci nezklamali a opět prováděli své veselé kousky, také je můžete vidět na videu. Líbili se nám lední medvědi, výběh mají pěkný a fotit je zeshora nemá chybu. Pobavila nás i opička, která hulákala jak na lesy, jako by svolávala kámoše, aby s ní šli dovádět.

Víte že Zoo Lipsko je jedna z nejhezčích zoologických zahrad v Evropě?

Co nás celkem zklamalo, byla absence žiraf, jejichž pavilon se právě přestavoval. Také krokodýlí pavilon byl celkem dost po zoo „inzerovaný“, ale ten jeden hubeňour vevnitř nic moc. Zato v tom samém pavilonu najdete i mini aquarium a mnoho ryb a dalších mořských živočichů, to se nejen dětem líbilo.

Foto galerie

Co se týče jídla, kiosků s občerstvením je po celé zoo dost, ale nabízejí pouze párek v rohlíku, klobásy, občas pizzu a někde i hranolky, jinak vedou hlavně ty hot-dogy. V berlínské zoo jsme se najedli lépe v restauraci, kde byl výběr obsáhlejší a zdravější.

Tato zoo rozhodně stojí za návštěvu, tak pokud se také budete na dovolené pohybovat na Jižní Moravě, do Vídně také zavítejte.

V plánu jsem měl i návštěvu Prátru, ale to asi necháme na příště.

Vídeň ubytování

Ubytování ve Vídni rezervujte na Booking.com

 

Odkazy:

Oficiální stránky Zoo Vídeň v českém jazyce

Poznávací zájezd do Vídně

Adventní trhy ve Vídni

Předpověď počasí Vídeň

Mapa Vídně

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •