ZOO Stropkov – přírodní park na východním Slovensku


Pokud na svých cestách za poznáním navštívíte severovýchodní slovenské město Stropkov (Prešovský kraj), udělejte si čas na prohlídku místního Zoo parku. Na co se můžete těšit?  Uvítá vás zajímavě pojatá expozice vytvořená místními nadšenými přírodovědci. Vydejte si na procházku příjemným areálem, který je situovaný v rovině. Nabízí zajímavá zákoutí s domácími i exotickými zvířata a také vzácné druhy rostlin.

Zajímavosti o ZOO Stropkov

Zoo park byl založený v roce 1984 a v současné době je domovem více než šedesáti živočišných druhů. Nabízí k vidění také více než 200 zástupců ptačí říše. V areálu Zoo a botanické zahrady Stropkov se nachází více než 40 specifických výběhů a voliér se zvířaty, včetně stylových dřevěných informačních panelů. Některé výběhy a expozice vás pobaví svou nápaditostí.

Akce pro dětské návštěvníky

Nespornou výhodou této Zoo je poměrně malá rozloha a rovinatý terén, který umožňuje snadný přístup a pohyb maminkám s dětskými kočárky i starším občanům.

Návštěvníci mají možnost si poměrně z blízka a detailně prohlédnout živá zvířata. To je vzácný okamžik především pro děti z městských částí. Dětští návštěvníci se rádi nechají nalákat také na krmení zvířat a jízdu na ponících.

Jakmile dostanete hlad, neváhejte a vyhledejte stánek s občerstvením. Následně se nabízí možnost si užít chvíli klidu v dětském koutku vybaveném skluzavkami a houpačkou, kde se vaše děti zaručeně zabaví.

Otvírací doba

Zoologická zahrada je otevřená v době turistické sezóny od dubna do října v čase od 9,00 – 17,00 hodin. V době letních prázdnin je to dokonce o hodinu déle. Vstupné činí 1,5 0 EUR pro jednotlivce, ale můžete si žádat o slevu na rodinném vstupném.

Parkování

Zoologická zahrada je přístupná po hlavní příjezdové komunikaci po ulici Hlavná.  Automobil je možné zaparkovat na ulici Cintorínská.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Web: www.zoostropkov.sk