Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou

  • hrad kostomlaty pod milešovkou

Zřícenina hradu nad obcí Kostomlaty pod Milešovkou je můj další pěkný tip na výlet, pokud máte rádi kopce a výhled na krajinu z výšky, což v Českém Středohoří, kde se hrad nachází, nabízí mnoho míst, z nichž o většině už jste si zde mohli přečíst.

Parkování

Protože jsem přijel do Kostomlat přes Hostomice od Litvínova, kde jsem byl na vyhlídce na zámek Jezeří a také rozhledně Jeřabina, stačilo sledovat ukazatele směr hrad a úzkými uličkami v obci jsem přijel na místo, kde se dalo zaparkovat. Říkat tomu parkoviště asi nemá cenu, je to místo na konci vesnice, odkud už musíte po svých.

Kudy na hrad

Po zelené turistické značce přimo do lesa a poté opravdu HODNĚ do kopce. Ale cesta to je ani ne kilometr dlouhá a za váš výkon budete odměněni pohledem na zříceninu hradu, který asi hodně pamatuje. Je celkem zachovalý, rozhodně víc než ten v Krupce, jež jsme navštívili také nedávno.

Jako milovníka rozhleden mě zaujala věž, kam je, stejně jako v celém okolí hradu, vstup na vlastní nebezpečí.

Nevadí, věž nevypadala, že by měla dnes spadnout, tak jsem se vydal vzhůru. Schody jsou úzké, projde pouze jeden člověk, ale za chvíli jste nahoře a až se vydýcháte, porozhlédněte se po okolí, je toho vidět opravdu hodně. Krušné hory, České středohoří i Teplice s Doubravskou horou.

Seznam českých zřícenin se tímto opět rozšířil.

Navštivte také zříceninu Košťálov s parádním výhledem.

Foto galerie

Ubytování

Ubytování v okolí hradu Kostomlaty pod Milešovkou hledejte zde.

Mapa

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2018-02-26T15:30:55+02:00Červen 10th, 2017|Hrady a zámky|

Napsat komentář