Zřícenina hradu Rýzmburk u Oseka

  • hrad osek rýzmburk

Zříceninu hradu Rýzmburk najdete v obci Osek v Severních Čechách. Je to jeden z nejstarších gotických hradů pod Krušnými horami.

Kudy na hrad Rýzmburk autem

Pokud jste již byli na rozhledně Vlčí hora, určitě jste jeli v Oseku přes železniční přejezd a odtud vlevo na Dlouhou louku. Hned u přejezdu je socha (připomínala mi tu v Babiččině údolí). Ke hradu se dejte doprava do slepé ulice. Ta je ale opravdu minimálně 2km dlouhá. Sice lze zaparkovat i u této zmíněné sochy, cesta se pak ale protáhne celkem. My dojeli až ke kapličce pod hradem, je zde několik míst na silnici, která ale byla plná, takže se parkovalo na trávě. Když jsme šli zpět z hradu, už zde bylo totálně plno, takže doporučuji přijet dopoledne, my zde byli cca ve 3h v neděli.

TIP: Podívejte se také na další české hrady, zámky a zříceniny.

Ke zřícenině hradu se můžete vydat po dvou trasách, my šli vpravo po asfaltové cestě, která je lemována informačními cedulemi . Od kapličky to je cca 300 metrů.

Hrad Osek – Rýzmburk

Tento hrad prý byl větší než hrad pražský, čemuž se skoro nedá uvěřit, protože většina zdí už spadla a tak působí spíše žalostným dojmem. Kousek minulosti ale na vás dýchne, i při pohledu na fotky, které jsem se snažil vyfotit opět bez lidí, kterých zde i přesto, že toto místo není moc známé, bylo celkem dost. A to i cyklistů, kteří tento kopec „dali“ a někteří i z boku hradu sjížděli. Celkem odvaha.

Foto galerie

Osek ubytování

Levné ubytování v Oseku rezervujte zde

Mapa

Web: www.hradosek.cz

Pokud zde budete s dětmi, rozhodně s nimi navštivte lanové centrum u koupaliště, zabaví se zde výborně.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2018-03-03T19:34:23+02:00Duben 18th, 2017|Hrady a zámky|

Napsat komentář