Zřícenina hradu Starý Jičín


Máte v plánu vyrazit na Severní Moravu a přemýšlíte, kam byste ještě vyrazili? Mám skvělý tip na výlet, který je nejen pro dospělé, ale i děti, i když s nimi to chce trošku opatrnosti. Zřícenina hradu Starý Jičín je jen pár kilometrů od Nového Jičína v Moravskoslezském kraji. Zřícenina je na kopci ve výšce do 500 m n m.

Parkování

Ideální místo na zaparkování auta je pod hradem v obci Starý Jičín, kde je běžně dostatek parkovacích míst. Případně se dá zaparkovat i u hřbitova, který je blíže k cíli, nicméně je vyhrazeno pro návštěvníky hřbitova.

Do obce Starý Jičín se také můžete dostat MHD nebo na kole. Po cestě si můžete prohlédnout místní kostel, hřbitov nebo dřevěné schodiště, které již existuje několik desítek let.

TIP: Zřícenina hradu Rožnov pod Radhoštěm

Ke kopci následně již vede jedna asfaltová cesta, která je vhodná jak pro cyklisty, tak pro maminky s kočárkem nebo aktivní prarodiče. Kdo by si cestu chtěl trošku zpestřit, lze se k hradu dostat lesní cestou, kde je podle pověsti otisk čertova kopyta.

Zřícenina hradu Starý Jičín

Hrad Starý Jičín – zřícenina

Na vrcholu se můžete těšit na krásný a jedinečný výhled, který je směřován na panorama Nového Jičína, pozůstatky hradních obrysů a možné prohlídky vnitřních prostor dle otevírací doby. Je zde možnost posedět na lavičkách, popřípadě se schovat na čaj do malé hospůdky. Celkový půdorys zříceniny není příliš velký a tak se dá probádat za chvilku. Ale kdo neholduje chození, může si jen užít klidnou a přátelskou atmosféru.

Otevírací doba

Zřícenina hradu je celoročně přístupná bez poplatku, nicméně motorová vozidla mají vjezd zakázán.

Občas zde probíhají kulturní akce dostupné veřejnosti, veškeré informace lze zjistit na jejich webových stránkách.

Zřícenina hradu Starý Jičín je tak skvělým tipem na výlet nejen v odpoledních hodinách při procházce se psem nebo rodinou. A ten výhled stojí za to vyšlápnutí kopce!

Web: www.hradstaryjicin.cz

Výhled z prostor zříceniny hradu Starý Jičín

Kam dál do: